T-ess

Dá se mucholapka zasadit do substrátu pro kaktusy a sukulenty?

Mohu zasadit mucholapku do substrátu pro sukulenty a kaktusy? Jeho složení je rašelina, křemičitý písek, zeolit, jemná láva, antuka a perlit. Našla jsem, že kromě rašeliny a písku tam může být perlit a zeolit, ale raději se zeptám někoho, kdo s tím má nějaké zkušenosti :). Děkuji.
Doplňuji:
Mucholapka podivná (Dionaea muscipula) toto myslím :DD

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
www

Ne

Zasadit sice můžeš, ale rostlina nebude prosperovat.
Doplňuji:
Vyžaduje totiž kyselejší substrát jak bylo již uvedeno.

Další odpovědi
Funna

Ne

nevím, od jakého výrobce máš ty substrát na sukulenty, ale tan můj má určitě pro mucholapku málo rašeliny…té by měly být 2/3…ne minimum…mucholapka roste v bažinách, přes léto stojí ve vodě (nevadí jí ani občasné zaplavení, chytá pak i malé rybky)…a sukulenty ve vyprahlých, na živiny chudých půdách..už z toho je jasné, že nejspíš potřebuje jinou zeminu…

beer

Ne

„Jako substrát použijeme směs kvalitní světlé rašeliny a křemičitého písku v poměru 2:1.“
http://www.ze­leneudoli.cz/mucho­lapka-podivna--navod-na-pestovani/ft-133/
Doplňuji:
Směsi pro sukulenty jsou vesměs zásadité, tato rostlina však vyžaduje zeminu kyselou.

Emefej

Ne

Myslel jsem, že mucholapka se věší na lustr.

Braník

Ano

T-ess máš asi na mysli masožravou rostlinku vid?
klidně jí dej zeminu pro sukulenty,bude jí to stačit.