smutnydrak

Dá se morče jíst?… 🙂

Doplňuji:
a nějaký recept by nebyl?…

Nejlepší odpověď
kropitko

Jasně,dejte si ho s Mascarpone, ale nejdřív si musíte zjistit,co to je…Zeptejte se na odpovedi.cz

Další odpovědi
hanulka11

jistě v některých státech ho jí

Jedl jste i morče?

Ano, ale ne přímo v Andách. Známí Peruánci z Colorada mi připravili tradiční jídla. Maso nic extra, chutnalo jako mladý králík, ale omáčka byla báječná. Co zbožňuji, je molé v Mexiku. Omáčka se dělá z kakaa a koření, jí se s fazolemi a rýží. Kakao je tradiční mexická pochutina, prvně se s ním Evropané setkali u Montezumy a kakaové boby se užívaly tehdy jako platidlo. Ony „peníze“ se poté vypily nebo snědly v podobě čokolády, což nebylo nic pro evropský jazýček – mísila se totiž paprika a hořký kakakový prášek… Takže Hernána Cortése a jeho conquistadory hlavně uchvátilo, že se podávalo ve stříbrných pohárech

podle-http://www.czech-press.cz/index­.php?option=com_con­tent&view=arti­cle&id=3549&ca­tid=1:lide&Ite­mid=4

ale dráčku to snad ne? .....

http://cestova­ni.idnes.cz/mor­ce-na-taliri-v-andach-nejvetsi-pocta-dyo-/igsvet.asp?c=A081128_­120436_igsvet_tom

Mili @

no asi jo, když ho dobře naložíte a uděláte gulášek…

elektrikář

Pěstují se masná plemena, jako králíci na jídlo. Zkuste jej upéct z rozmarýnem.