manon

Dá se léčit intelektuální snobizmus? Nemyslím přímo medikamentózně, stačí i rady bab bylinkářek…

Doplňuji:
Není to nakažlivé? :)

Nejlepší odpověď
Damiana

Dá. Stačí takového moudronosa, který si myslí, že zblajznul všechen rozum světa, má od všeho klíče a nic normálního pro něj už není dost dobré, vyhodit z práce, sesadit z funkce, nasadit mu parohy, opít ho do němoty (a natočit ho jak ze sebe někde dělá trotla). Nebo být jen chytřejší a dostat ho na tom, na co ve skutečnosti nemá ani omylem, jen si to myslí.
Je to „nakažlivé“. Ono k IS tíhne hodně lidí – stačí, aby někdo trochu povýšil nebo dobře se oženil (dáma provdala). Opovrhují vším, co jich „není hodno“. Klasickým příkladem takové malosti je ševčík z Pyšné princezny. Je to ale spíš projev jisté ubohosti, protože takový člověk se ve skutečnosti vlastně jen bojí projevit a dělá ze sebe někoho, kým ani není.

Další odpovědi
mosoj

Tento druh lidí je mně úplně putna ať se léčí čím chtějí.
Občas by pomohla i lidová facka.

Conchus

To není nemoc, naopak nádherná vlastnost. Nemůže být každý v nějakém průměru.

manon

Conchus: Ale průměrnost s tím nemá co dělat přece. Znám mimořádně vzdělané inteligentní osoby s rozhledem a po takové „nemoci – vlastnosti“ u nich není ani stopy.