Adamos00

Dá se k tabletu dokoupit myš a klávesnice?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
cochee

Ano

Dokoupit k tabletu se dá cokoliv, třeba i bagr nebo elektronový mikroskop. Otázka, jestli to k něčemu bude. 😉
Ale teď vážně: záleží na verzi Androidu. U tabletu s Windows je to myslím samozřejmost a u iPadů nemůžu sloužit. Můj tablet je vybaven Androidem 4.2.2 a podporuje myš i klávesnici, myš mám vyzkoušenou přes USB a klávesnici přes USB i Bluetooth. Tablet musí především podporovat funkci USB Host, to znamená, že musí fungovat s OTG kabelem. A pokud chceš mít klávesnici i myš na USB, potřebuješ samozřejmě USB rozbočku (hub) a může nastat problém s napájením, takže jedno nebo druhé (nebo obojí) fungovat nebude. Doporučoval bych tedy vzít si tablet s sebou do obchodu a na místě to vyzkoušet.

Další odpovědi
McArthur

Ano

Lze to a není to nic složitého. Myš lze pořídit např. obyčejnou USB myš k počítači za 100 Kč (jsou i levnější). Nebo si pořiď bluetooth myš, pokud Tvůj tablet bluetooth má.

V případě klávesnice lze použít obyčejnou (ne multimediální) klávesnici k počítači a opětně s USB konektorem. Záležitost do 150 Kč.

V případě klávesnice lze koupit klávesnici přímo určenou k tabletu. Ta je buď bezdrátová (bluetooth) nebo drátová s microUSB konektorem (příklad: http://www.ci­pel.cz/catego­ry.php?id_cate­gory=445 ).

Pro připojení USB PC myši k tabletu budeš potřebovat redukci OTG (příklad: http://www.ci­pel.cz/produc­t.php?id_produc­t=3712 ).

A jeden problém na konec: V tabletu máš pouze jeden microUSB port. Abys připojil kabelem myš i klávesnici, budeš si muset pořídit USB HUB (příklad: http://www.notebook-adapter.cz/hdmi-kabel-c71/connection-kit-pro-samsung-galaxy-tab-5v1-usb-i1849/?gclid=­CMymtvOVmM4CFYM­K0wody5EFBg )