Frogman

Dá se jídlo vyjádřit chemickým vzorcem?

V seriálu Základka to tam kreslili. Fakt se to dá takhle vyjádřit?

čas: 10:30
http://play.i­prima.cz/zaklad­ka/zakladka-10-0

Odpovědi
quentos

Jak které. Většina jídel ovšem nejsou sloučeniny, ale směsi – u těch to nejde.

JájsemRaibek

Nejsem odborník, ale myslím že ano. Pokud vezmu třeba H2O NaCl, tak je to slaná voda ve které uvařím něco a to něco je složeno z látky, která by měla jít vyjádřit chemickým vzorcem.
Myslím, že je jednodušší napsat brambora než vyjadřovat cukry, škroby a další látky v bramboře obsažené chemickým vzorcem.