Raspov

Dá se jet na kole bez pružiny v rychloupínáku?

Kamarád mi ze srandy odšrouboval přední kolo, byla noc a to pérko/pružina (http://www.moto-pdy.cz/store/goods-136-1-pero-kuzelove.html) z rychloupínáku nešlo najít, nemám čas teď sehnat nové a jelikož jezdím hodně rychle z kopce tak se nechcu někde vysekat…

Takže dá se bez toho jezdit?

Odpovědi
anonym

Pokud rychloupínák ´zavřeš´ (utáhneš), nemá pružinka žádnou funkci…
Takže zcela bez obav.
😉

Alesh

🙂 To mysíš, že to kolo ve vidli drží díky tomu pérku? To fakt ne, jen se poněkud hůř s tím kolem manipuluje, co se sundávání a nandávání týče. Jinak samozřejmě je naprostá blbost, aby to nějak ovlivňovalo pevnost správně utaženého rychloupínáku.

postcd

dá, ale jel bych pro jistotu velmi pomalu.

led

Pružina tlačí na sklopenú páčku rychloupináku aby sa tá páčka nemohla z uzamknutej polohy(sklopenia) uvoľniť. V skutočnosti rychloupinákom upevníte koleso vo vidlici a uzamknutím páčky ho zablokujete voči uvolneniu. Núdzovo i leukoplastom možno zaistiť tú páčku..
Či sa dá bez toho jazdiť a ako rýchlo, je už snáď jasné – jazdiť tak, aby nemohlo dojsť k samovoľnému uvolneniu rychloupináka.

Kankys

Také jsem jednou tak nouzově asi dojel 120km a nic se nestalo tak dobrý, Ale raději si to co nejdříve oprav jen tak pro sychr.