Neonka

Dá se ještě vychovat dvouletý pes, aby ze dvorku neutíkal a netoulal se ?

Nejlepší odpověď
stana73

Dvouletý pes je „puberťák“,je to to samé,jako děti.Zkouší co může a co nesmí a chce postavení ve smečce.Podle toho se k němu chovejte

Další odpovědi
juie

já si myslím,že určitě.my máme 5 letého křížence z útulku a taky jsem si ho vychovala=)

Drap

dá se vychovat, ale u dvouletého psa je to běh na dlouhou trať. Dosahnout toho lze pouze pravidelným a důsledným výcvikem

sabik11

Dal by se ještě vychovat,ale bude to už na delší dobu. Například by vám mohl pomoct speciální cvičitel ;)

ReHu

Zcela jistě se dá vychovat i dvouletý, ale dá to práci.
Ta se ale vždy vyplatí.

simsalabim

Ano, určitě to půjde, ale budete muset být trochu přísnější než na štěně… ale záleží hlavně na povaze a rase psa

rottwy

Určitě! Záleží jen na vaší trpělivosti, nejlepší bude třeba začít navštěvovat nějaký cvičák. Přísloví, že starého psa novým kouskům nenaučíš, určitě nepatří mezi ty nejpravdivější. Je sice pravda, že od štěněčího věku by to šla snáž, ovšem nemožné to není ani náhodou! :)

chucky

Souhlasím se Stáňou a Juia. Nevidím důvod, proč by se nedal vycvičit dvouletý pes.
Záleží jen Vás, jak se mu budete věnovat a trénovat.

Pralinka1979

Dvouletý pes se určitě vychovat dá. Můj pes je vycvičený, pravidelně chodím na cvičák stále, super. Občas stejně uteče za fenou 🙂zase se vrátí… není to správné, ale stane se. Je to pes, přeskočí plot, nic nepomohlo. Vím, že je to špatné, ale je to jeho jediná neřest.

Zdroj: www.vorisci-room.estranky­.cz/stranka/co-delat_kdyz-se-pes-toula