zjentek

Dá se ještě i v dnešní době jíst kupovaný mák?

Dostal jsem chuť na mák, jenže nevím, co to bude za „koktejl“, díky.

Nejlepší odpověď
quentos

Ano, pořád se po něm můžu utlouct. Akorát ho nemůžeš žrát syrovej rovnou z pytlíku, to si moc nepochutnáš…

Další odpovědi
Kepler

Proč ne? Sám si ho občas kupuju ve formě polotovaru jako mletý, nebo rovnou jako náplň do buchet (tam je ale podíl máku jen asi 30%). Ještě žiju a hmyz kolem mně taky nepadá. Musíš být tvrdý, bude hůř!

Arne1

A proč ne? Co by mělo být na máku špatně?

EKSOT123

Že kupovaný je trošku nahořklý je jednak kvůli tomu, že při kombajnové sklizni se některá semínka poškodí a tuk žlukne. Poškození kombajnem by se dalo snížit na minimum, kdyby se chtělo, seřídilo a vylepšilo.
Ale od kombajnu to nikdy nebude ono, protože větší neplechu asi dělají špatné makovice. Doma je člověk vyhodí už při ruční sklizni, protože neštěrchají (a pak si ty dobré už může vymlátit na nějakém domácím přípravku), nebo může špatné makovice vyhodit až při vykrajování, pokud to dělá nožem.

zjentek

quenos: To ne, chci si udělat mlíko. To je pro mne ta NEJ forma, jak si mák vychutnat!