hapiky

Dá se jednoduše odpovědět, na co umírá láska?

Nejlepší odpověď
redy

Láska jako taková neumírá, ta je všude přítomna.

Jen člověk ji může zabít, svojím chováním.

Důvody jsou různý, jedním podle mě je to, že si jeden myslí, když ji má, že ji nemusí opečovávat. A to je ta velká chyba 🙂
🙂

Další odpovědi
Kepler

Jednoduše asi ne, láska je křehká květinka. Třeba na odloučení – slabou lásku zahubí, silnou posílí. Umírá taky na stereotyp a všednost. Zrada bývá brutální vraždou. Není třeba o tom moc přemýšlet, v raném stádiu je to jen bitva hormonů a chemie.

annas

Když se blízký vydá na cestu do neznáma, odkud není návratu…

umírá tedy přrozenou smrtí

Jiné možnosti, kdy umře láska jsou ty, když

  • se žena zamiluje do peněz – tedy pohledem do peněženky
  • zvítězí alkohol či drogy
  • lásku někdo jiný ji ukradne druhému, tedy láska změní podobu
  • si dva už nedovedou říct něco hezkého
  • se partneři ignorují,nehádají se, nemluví spolu
  • jeden přestane respektovat druhého
  • umřel naděje jako poslední …

Takže když jeden přestane lásku dávat i přijímat naplno celým srdcem …

Anikitos

Na nevěru, zradu, nedůvěru a sobeckost.

pl4toon

Opravdu umírá? Já bych takový skeptik nebyl. Jen se transformuje :)

ivzez

Láska umírá na nedostatek lásky nebo na přemíru lásky.
Nedostatek je asi jasný všem.
Přemírou lásky lze partnera „udusit“.

Láska neumírá na pravdu.
(Pokud ano, nebyla to láska.)

marci1

Láska umírá hlavně na pravdu.

Citát: Pierre Bonnard „Láska může zemřít na pravdu, přátelství na lež.“
🙂

luckykubrt

Jednoduše: na nenávist. ☹

Jugar1

To je těžké,snad čas jí vymyje,zrada,zlos­t,závist,poní­žení.

tobby

Na nedůvěru, nedostatek tolerance.

kuko ananas

Jednoducho? Na zradu! Ak vas niekto zradi ani ta najsilnejsia laska neprezije na druhu stranu ak je laska k niekomu silna ani smrt ju neznici a v srdcisi ju ponesiete naveky

algraksson

Láska nikdy v člověku neumře Láska je všeobená záležitost když se dlouhodobě dva lidé Milují Muž či žena tak po několika letech dojde k takové neaktivitě kdy dojde i k rozvodu někdy se stává že ty dotiční se po letech k sobě vrací ale někdy jeto všechno na o pak a někdy se říká že Láska prochází žaludkem což je někdy pravda ale taky je Pravda že Láska kvete v Kažým Věku tak že tak bych se vyjádřil

hapiky

marci: Tak to by chtělo blíže vysvětlit

Anikitos

Taky jsem nad tím přemýšlel, vždyť na důvěře a vzájemné upřímnosti se vztah zakládá, tak proč by pravda ničila lásku?

Kepler

Asi marci rozumím: to když spadnou růžové brýle a veškerá bída partnera se objeví v plné nahotě. Sladká slova jsou zapomenuta, kouzlo je pryč.

hapiky

No jó, ale to není ve většině případů!

Kepler

No, o tom by se dalo polemizovat. Dokonce si myslím, že deziluze je hlavní příčinou.

Anikitos

Pravda no, dokonalý ideál partnerky se rozpadl a vidíte pravdu, tu obyčejnou lidskou bytost se spoustu chybami. :(