Dá se jedním odběrem krve zjistit toto všechno?

zjistit typ krve
zjistit chudokrevnost či ne
zjistit vysoký cholesterol či ne
zjistit výskyt drog v krvi či ne
zjistit výskyt tasemnice v těle či ne
vyšetření jater jestli je vše v pořádku, odběr krve

Nejlepší odpověď
annas

Při jednom odběru se všechno nezjišťuje, lékař musí v žádance pro laboratoř vypsat, co vyžaduje.

Zpravidla běžně při vyšetření – cholesterol, játra, minerály, anémie – chudokrevnost atd.

Jinak, když má podezření třeba na drogy, toxikologické vyšetření, které je nutné v souvislosti s dalším léčením.

Krevní skupina
"Automaticky se zjišťuje krevní skupina při každé operaci a při dárcovství krve.

Krevní skupinu by měl mít obvodní lékař uvedenou ve vaší zdravotní dokumentaci, a pokud tomu tak není, můžete si ji nechat zjistit."

Při podezření na užívání drogů.

Tasemnice se zjišťuje nejen z krve, ale jsou i jiné prostředky.

https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b&ei=p-liW7qOMLHgkgWp_J7QA­w&q=kdy+se+zji%C5%A1%C5%­A5uje+krevn%C3%AD+sku­piny&oq=kdy+se­+zji%C5%A1%C5%A5u­je+krevn%C3%AD+sku­piny&gs_l=psy-ab.12..33i22i29i30­k1.11621.17353­.0.20219.30.15­.0.15.15.0.154­.1566.9j6.15.0­....0...1c.1.64­.psy-ab..0.30.1685­...0j0i67k1j0i­131k1j0i22i30k1­.0.k2l2qchuTTc

Další odpovědi
Kepler

Ano, toto všechno se dá zjistit, ale nedělá se to standartně u každého vyšetření vzorku. Rozsah požaduje doporučující lékař.

dubraro

Množství krve, potřebné pro test, je nepatrné. Jistě lze při jednom odběru vzít dostatek krve na všechny potřebné testy.

ivzez

Ano, vše uvedené i další věci (např. boreliózu) lze zjistit v rámci jednoho
odběru krve. Záleží na tom, o které testy vysílající lékař požádá.

aliendrone

Hele, bez problémů ti vezmou 450ml krve při odběru (dárcovském). Myslím si, že takové množství když na to přijde stačí na mnohem víc testů. ;) :D :D