CTTON

Dá se jet na dovolenou s jinou měnou, než která se používá v cílové zemi?

Pokud si clovek bere napřiklad eura nebo dolary, tam kde se officiálně platí napřiklad jinou měnou, da se takové peníze převážet?

PS: Da ny – ja prece nerikam ze je jednoduche nekam cestovat. I kdyby to bylo možne tak hranice se otevrou tak za 200–500 let.

Nejlepší odpověď
da ny

Ach, to je zase otázka….. ;)
Chybí Vám základní finanční gramotnost? Internet přece také máte
k dispozici. Pak člověku stačí ještě „zdravý selský rozum“.
O českou korunu v některých zemích zájem není a každou měnu není možné
v českých bankách zakoupit/směnit. Logicky tedy musíte vézt s sebou dolary,
případně někam euro a směnit v tamní bance.
Nedělejte si s cestováním velké iluze….
Ve vyspělých zemích se upřednostňuje platba kartou. Mít u sebe hotovost
(vyšší) a hlídat ji, může být nebezpečné. Pár dolarů v kapse, pro nenasytné
zlodějíčky je vhodné mít u sebe.

Další odpovědi
NoFear

Na dovolenou se určitě s penězi „jéct“ nedá. ;)
Ne, ty woe, asi je to úplně zakázáno a v USA by tě zatkli, kdybys měl eura. :'D Nějaké to doživotí, myslím.
„Převážení“ měn je naprsoto nelegální, to je jako obchodovat s drogami. :DD

Arne1

Do některých zemí je vhodné cestovat s hotovostí. Kupovat zde některé exotické měny je nesmysl. Dost často se prodraží i nákup měn blízkých zemí. Například zejet si do Iranu je možné pouze s hotovými penězi (EUR nebo USD), karty tam nefungují. JInak se opravdu ve většině civilizovaných zemí dá skoro všude platit kartou – neplatí to pro Česko ale platí to pro některé země na východ od nás. Anebo si z bankomatu vytáhnu místní měnu, už si ani nepamatuju kdy jsem naposledy použil směnárnu.

Dochy

Jel jsem do Bulharska a měl jsem s sebou en koruny a kartu…
Je fakt že vzhledem k rozšířenosti platebních terminálů tam jsem byl docela nervózní dokud jsem nenašel fungující bankomat.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.