Gami.Pet

Dá se jakíkoliv operační systém na pc přeinstalovat na jiný ?

Nejlepší odpověď
A.d.a.m.

Ano, dá. Z principu můžete na PC/notebooku mít nainstalovaný jakýkoliv operační systém, pokud je hardware s daným operačním systémem kompatibilní (většínou to znamená, zda je hardware dost výkonný, novější verze operačních systémů na starých počítačích fungovat nemusí).
Doplňuji:
ad. česílko) Nevidím důvod, proč by nešel Linux virtualizovat na Windows. Dělám to běžně.

Další odpovědi
Reuef

Ano, na PC muzete nainstalovat jakykoliv x86 nebo x64 operacni system, ke kteremu mate instalacku…neco jinyho uz je jestli vam bude slapat – to uz zalezi na komponentach respektive vykonu PC…

praivo

@česílko: Cože???

Lze nainstalovat Windows k Linuxu, Linux k Windows, Windows samotné (příp. místo Linuxu), Linux samotný (příp. místo Windows)… Na PC nejde jen Mac OS, ale i pro ten se najde způsob – „Hackintosh“.

Stejné je to s virtualizací. Je možné (např. ve VirtualBoxu) virtualizovat Linux ve Win, Linux v Linuxu, Win v Linuxu i Win ve Win.

Vše osobně vyzkoušeno.
Doplňuji:
I ten Android lze dostat na PC.