jenda cenda

Dá se hacknout satelit?

Známý mi říkal, že přes nějakou firmu se jim podařilo hacknout satelit, zaplatili 5000kč a měli kolem 100 programů. Firma jim k tomu dala nějakou svoji krabičku a nic dalšího už platit nemuseli.

Nejlepší odpověď
Edison

To ale nehackli satelit. Jen nějaké to kódování již přišlého signálu. O hacku satelitu zde bylo hovořeno jako o satelitním televizním signálu. Je to stejné, jako hacknout kabelovku, nebo kódovaný pozemní signál. V zásadě ani nejdo o hack, ale nedovolené dekódování. Mimochodem… pročti si zákony, které o technické ochraně autorských děl hovoří.

Jinak hack v pravém slova smyslu tedy nabourání se do systému je možnáý vždy a do všeho, tedy i do satelitů. Je potřeba, aby měli jakýkoli přístup do jakéhokoli dálkově programovatelného pole. Pak to hacknout jde. Jde jen o schopnosti a zpětný užitek.