annas

Dá se dohadnout, kolik se v těle nachází různých živých mikroorganismů a kde je jich nejvíc?

Zřejmě záleží na imunitě, jak se s nimi náš organismus vyrovná…

Nejlepší odpověď
vagra

Těch živých organizmů, je opravdu požehnaně.
Jen v ústech se zabydlelo přes 80 druhů mikroorganismů a na jediném čtverečním centimetru střev žije asi 10 miliard různých bakterií.
Na čtverečním centimetru pokožky jich lze napočítat asi 10 milionů, spousty jich jsou také v uších a v dýchacích cestách. Přesto by se všechny bakterie žijící na pokožce vešly do kuličky velikosti hrášku, zatímco mikroorganismy z nitra těla by naplnily sklenici o objemu 3 decilitry.
V těle ovšem nežijí jen bakterie. Ve střevech se vyskytují prvoci, v krvi můžou žít krevničky rodu Schistosoma a v lymfatickém systému až 12 centimetrů dlouzí červi rodu Wuchereria. Játra si oblíbily motolice Clonorchis sinensis a nebezpečné améby Naegleria fowleri dokonce milují teplo a pohodlí mozku.

Zdroj: http://www.vy­ber.cz/otazni­ky/?odpoved=151