Dá se dívat na svět z rybí perspektivy ?!

Nejlepší odpověď
www

Pokud máš na mysli jen ‚rybí‘ vidění, není problém použít v aparátu(foto,ka­mera) tzv. rybí oko.

Další odpovědi
annas

http://www.fo­toroman.cz/techni­ques3/persp3_zdu­raznena.htm

Ano. Velmi výrazného dojmu perspektivy se dá docílit objektivem typu rybí oko. Řada lidí by se mohla domnívat, že právě rybí oko perspektivu silně zdůrazňuje (a tím deformuje), ale není tomu tak. Rybí oko je zcela normální objektiv, který se jen nebrání soudkovitému zkreslení. Při snímání z dálky tedy produkuje normální obrázky se zakřivenými okraji.

Jeho extrémně široký úhel záběru (diagonálně až 180°) vás však přinutí snímat velmi zblízka, protože se v hledáčku zdá vše velmi malé. A díky tomu se perspektiva silně zdůrazní! Rybí oko je v tom tedy nevinně, za vše opět může tentokrát extrémně krátká snímací vzdálenost.