Dan007

Dá se nějak třeba nainstalovat Windows 7 do notebooku s Windows 10?

Vložená otázka
Dá se dát do notebooku s windows 10, windows 7? Nějak třeba nainstalovat?

Odpovědi
anonym

To je jasný,ale jakej problém řešíš?

Hlada

Nemohu odpovědět z vlastní zkušenosti, ale dřív nikdy nebylo možné nainstalovat od Microsoftu starší systém přes novější. Jestli je toto pravidlo zachováno, je potřeba buď naformátovat disk nebo ho rozdělit a přejmenovat.
Při dnešních cenách externích disků bude asi nejjednodušší zazálohovat celý disk s Win10.

Alesh

Ano, dá se to třeba i nainstalovat.

McArthur

První záležitost, kterou musíš vyřešit je, zda-li máš licenci na Windows 7. Pokud ano, můžeš začít řešit otázku, zda-li na ten notebook Windows 7 lze nainstalovat? Může existovat blokace instalace Win7 nebo nemusí existovat ovladače pro notebook. Pokud je vše v pořádku, tak si ho klidně přeinstaluj.

Arne1

Pokud máš legální zdroj Win7, tak si musíš rozdělit pevný disk na více oblastí a Win7 nainstalovat do další oblasti. Potom se dá zařídit, že se tě při startu počítač vždycky zeptá, který systém se má nastartovat. Dalo by se (poměrně složitě) zařídit, abys měl svoje data k dispozici pod oběma systémy, nejlépe na další diskové oblasti – ale v každém případě to bude schizofrenní a má to smysl pouze ve výjimečných případech. Asi by bylo mnohem lepší ty Win7 nainstalovat v nějakém virtuálním prostředí ve Win10, záleží na tom, kterou verzi Win10 máš – ta nejlepší v sobě tuhle možnost obsahuje.