Kepler

Dá se česnek uchovávat v mrazáku?

Nebaví mě česnek loupat a všelijak upravovat mletím, drcením, strouháním apod., tak mě napadlo udělat si jednorázově zásobičku polotovaru a šoupnout to do mrazáku. Myslíte že by to šlo? Nebo z toho po rozmrazení vznikne něco strašného? Rozhodně nechci nějaké česnekové pasty se solí, nebo prášek ze sušeného česneku.

Nejlepší odpověď
yuko

Tak cesnek se zmrazit da. A zmrazeny se i prodava, jak jsem se docetla na poptavka.net
Rodice z nej delali cesnekovou pastu, to bylo doma smradu, ale pak bylo fajn mit ho vzdy po ruce. Ted si koupim jen tolik, kolik potrebuji.

Zdroj: http://www.na­sezahrada.com/ucho­vani-vyloupaneho-cesneku/

Další odpovědi
aliendrone

Jako myslíš jednorázově do zásoby nadrtit a zamrazit? No, určitě by to šlo, ale otázka je, jestli by to nemělo stejný efekt, jako namletí pepře do zásoby. Nebudu spekulovat o kupovaném mletém pepři (do toho semelou kdeco a výsledný sajrajt má k pepři celkem daleko), ale o doma semletém celém pepři a skladovaném v prachovnici (se zabroušeným hrdlem) z tmavého skla.
Prostě to není ono, jako když máš mlýnek na pepř a dle potřeby si navolíš hrubost a z nameleš si dle aktuální potřeby. (V RUČNÍM mlýnku, žádné vysoké otáčky!)

Jedna věc je třeba předpřipravená petrželka, OK, ale česnek je taktéž silně aromatický jako pepř a tou předpřípravou bys ho dle mne o dost těch prchavých látek i po následném zamražení připravil. Ale je to jen domněnka, možná kdybys ho ihned po drcení zvakuoval (pokud máš možnost) a vzápětí zamrazil by to mohlo být v poho.

Ruku na srdce Keplere, zrovna česnek podobně jako cibule mi nepřijde zase až tak problematický. Venkoncem ho oloupeš jen rukou (pokud není vyloženě čerstvě sklizený – tedy až na „bubáka“, ten se musí odkrojit) a dobré mačkátko (ruční lis-drtič https://www.i­kea.com/cz/cs/p­/koncis-lis-na-cesnek-nerezavejici-ocel-00089163/ ) na česnek easy odvede zbytek. Doby, kdy se česnek třel nožem či lžící jsou dávno pryč, až na vyjímky, kdy potřebuješ vyloženě česnekovou kašičku.

Venkoncem zkus, za pokus to stojí a kdoví, třeba se úspěch dostaví. ;) :)

zjentek

Jak je možný, že ti vyšla otázka (TATO), položená v časech dávno před covidem? Zástupy uživatelů včetně mě ti zde na ni už odpověděly, ovšem odpovědi ti nevydali. Zajímavé. Nadupaný server, nebo vyjímečný nakladatel? Kdo ví… (;

Mc Merkurion

… jo, alespoň podle jedný rusky na YT…

Kepler

alien: jasně, udělat si polotovar z rozšmelcovaného česneku, abych ho měl vždy pohotově při ruce. Já ty oloupané stroužky dezintegruju pomocí obyčejného tyčáku s redukcí a nádoby se sekáčkem na zeleninu. Záležitost pár vteřin. Pak z té masy udělám šulina a šup s ním do mrazáku. Pak už budu jen ulamovat nebo usekávat jen potřebné množství. Já měl jen obavy, jestli z toho nevznikne nějaký sajrajt. Třeba zrovna cibule se takto nedá.

Kepler

zjentek: já už se na to ptal? No tak vidíš, jakého mám hosipa. Ale pořád nevím, třeba se mezitím našli jiní, co vědí.

zjentek

A já myslel, že na hosipa jsem tu generál já. Zklamals mne… (;

Mimochodem, když pověsíš celý palice pod šopu… no ne, nebudu se opakovat… nebudu to dělat! To je past vedle pasti pičo, hoši ja jedu do piče ztadyma!! https://www.y­outube.com/wat­ch?v=SiUz_akTmcY

briketka10

zjentku
Já se skoro počůrala smíchy 😁

Kepler

No já jsem to hned za tepla rozeslal kamarádům. Je to fakt špica, ale bohužel reálná.

zjentek

A já tady nemohu nominovat odpovědi, konkrétně odpověď aliendrona? No tak to už je vrchol všeho, hotové vyvrcholení… );

Kepler

Nominovat můžeš, ale jen od zadavatele otázky to má efekt 5ti bodů navíc a udělení velkého palce.

zjentek

Bullshit. Chtěl jsem nominovat a není to nožný, prostě to nepracuje správně. Je to pokažený asine… napíše mně hlášku, že nominovat mohou pouze Au a Ag, což mě uráží. (; A možná to ani neví, kdo by to vědět měl, takže třeba na to mrknout! (;