Avatar uživatele
Kepler

Dá se česnek uchovávat v mrazáku?

Nebaví mě česnek loupat a všelijak upravovat mletím, drcením, strouháním apod., tak mě napadlo udělat si jednorázově zásobičku polotovaru a šoupnout to do mrazáku. Myslíte že by to šlo? Nebo z toho po rozmrazení vznikne něco strašného? Rozhodně nechci nějaké česnekové pasty se solí, nebo prášek ze sušeného česneku.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone, CTTON před 1467 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
yuko

Odpoveď byla označena jako užitečná

Tak cesnek se zmrazit da. A zmrazeny se i prodava, jak jsem se docetla na poptavka.net
Rodice z nej delali cesnekovou pastu, to bylo doma smradu, ale pak bylo fajn mit ho vzdy po ruce. Ted si koupim jen tolik, kolik potrebuji.

Zdroj: http://www.na­sezahrada.com/ucho­vani-vyloupaneho-cesneku/

Upravil/a: yuko

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Kepler Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Jako myslíš jednorázově do zásoby nadrtit a zamrazit? No, určitě by to šlo, ale otázka je, jestli by to nemělo stejný efekt, jako namletí pepře do zásoby. Nebudu spekulovat o kupovaném mletém pepři (do toho semelou kdeco a výsledný sajrajt má k pepři celkem daleko), ale o doma semletém celém pepři a skladovaném v prachovnici (se zabroušeným hrdlem) z tmavého skla.
Prostě to není ono, jako když máš mlýnek na pepř a dle potřeby si navolíš hrubost a z nameleš si dle aktuální potřeby. (V RUČNÍM mlýnku, žádné vysoké otáčky!)

Jedna věc je třeba předpřipravená petrželka, OK, ale česnek je taktéž silně aromatický jako pepř a tou předpřípravou bys ho dle mne o dost těch prchavých látek i po následném zamražení připravil. Ale je to jen domněnka, možná kdybys ho ihned po drcení zvakuoval (pokud máš možnost) a vzápětí zamrazil by to mohlo být v poho.

Ruku na srdce Keplere, zrovna česnek podobně jako cibule mi nepřijde zase až tak problematický. Venkoncem ho oloupeš jen rukou (pokud není vyloženě čerstvě sklizený – tedy až na „bubáka“, ten se musí odkrojit) a dobré mačkátko (ruční lis-drtič https://www.i­kea.com/cz/cs/p­/koncis-lis-na-cesnek-nerezavejici-ocel-00089163/ ) na česnek easy odvede zbytek. Doby, kdy se česnek třel nožem či lžící jsou dávno pryč, až na vyjímky, kdy potřebuješ vyloženě česnekovou kašičku.

Venkoncem zkus, za pokus to stojí a kdoví, třeba se úspěch dostaví. ;) :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Jak je možný, že ti vyšla otázka (TATO), položená v časech dávno před covidem? Zástupy uživatelů včetně mě ti zde na ni už odpověděly, ovšem odpovědi ti nevydali. Zajímavé. Nadupaný server, nebo vyjímečný nakladatel? Kdo ví… (;

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… jo, alespoň podle jedný rusky na YT…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

alien: jasně, udělat si polotovar z rozšmelcovaného česneku, abych ho měl vždy pohotově při ruce. Já ty oloupané stroužky dezintegruju pomocí obyčejného tyčáku s redukcí a nádoby se sekáčkem na zeleninu. Záležitost pár vteřin. Pak z té masy udělám šulina a šup s ním do mrazáku. Pak už budu jen ulamovat nebo usekávat jen potřebné množství. Já měl jen obavy, jestli z toho nevznikne nějaký sajrajt. Třeba zrovna cibule se takto nedá.

před 1467 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

zjentek: já už se na to ptal? No tak vidíš, jakého mám hosipa. Ale pořád nevím, třeba se mezitím našli jiní, co vědí.

před 1467 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

A já myslel, že na hosipa jsem tu generál já. Zklamals mne… (;

Mimochodem, když pověsíš celý palice pod šopu… no ne, nebudu se opakovat… nebudu to dělat! To je past vedle pasti pičo, hoši ja jedu do piče ztadyma!! https://www.y­outube.com/wat­ch?v=SiUz_akTmcY

před 1467 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

zjentku
Já se skoro počůrala smíchy 😁

před 1467 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

No já jsem to hned za tepla rozeslal kamarádům. Je to fakt špica, ale bohužel reálná.

před 1467 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

A já tady nemohu nominovat odpovědi, konkrétně odpověď aliendrona? No tak to už je vrchol všeho, hotové vyvrcholení… );

před 1467 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Nominovat můžeš, ale jen od zadavatele otázky to má efekt 5ti bodů navíc a udělení velkého palce.

před 1467 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Bullshit. Chtěl jsem nominovat a není to nožný, prostě to nepracuje správně. Je to pokažený asine… napíše mně hlášku, že nominovat mohou pouze Au a Ag, což mě uráží. (; A možná to ani neví, kdo by to vědět měl, takže třeba na to mrknout! (;

před 1467 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek