dá se brát jako zlozvyk to, že pokud usednu za NB, tak si musím nasadit sluchátka ale nic si nepouštím?

Nejlepší odpověď
barnajka

Zlozvyk?! Proč? Zlozvykem obtěžuješ druhou osobu, příp. sám sebe. To, co děláš, je podle mě maximálně zvyk :)
Doplňuji:
Dr.Axl: Můžu se, prosím, zeptat? Dá se za ten dynamický stereotyp považovat i moje „úchylka“? Kdysi jsem byla maniak do všelijakých soutěží, posílala jsem vážně kdeco. Už jsem z toho dávno vyléčená, ale dodneška mi nesmíš dát do ruky žádný časopis nebo noviny, kde je nějaký seznam výherců: automaticky tam začnu hledat svoje jméno, i když vím na milion procent jistě, že jsem tu soutěž neposílala :))

Další odpovědi
anonym

Jen velice střídmě doplním barnajku, (abych se nedopouštěl kradení myšlenek, které už infekčně napadlo chudsta a quentose).
V zásadě se jedná o neškodný návyk, jemuž se v psychologii říká dynamický stereotyp.
Mají ho např. řidiči při mechanickém řazení a plno dalších činností, kde už si to ani neuvědomujeme.
Doplňuji:
V metaforickém významu je to opakovaný a neměnný vzorec. V různých oblastech může znamenat:
Naučený a přesně koordinovaný soubor pohybů, dynamický stereotyp.
V psychologii neměnný a opakovaný soubor představ nebo gest, která se vždycky vyskytují pohromadě.
V etologii obvykle vrozený soubor pohybů a gest, vyvolávaný přesně určitým spouštěcím mechanismem.
V medicině opakované a často nutkavé pohyby, neodpovídající situaci a zbavené smyslu (dynamický stereotyp).
Barnajko potud oficiální definice dynamického stereotypu. Pochopitelně jeho individuálních modifikací může být daleko více.
Až potud jsem ti mohl poskytnout volně publikovatelné informace.
K dodatku tvé otázky 2 zásadní sdělení:

  1. Ne, u tebe se nejedná o dynamický stereotyp.
  2. Už samotné použití tvých vlastních slov „úchylka " a "maniak“, napovídá, že se dostáváme na pomezí obscedantních posedlostí, takže hodnocení by asi nebylo příliš lichotivé.

Abych mohl tvou osobnost zodpovědně analyzovat na této stránce, musel bych mít tvé prohlášení, že souhlasíš s veřejným propíráním tvých slabůstek. Proto ti musím profesionálně nabídnout, abychom ve tvém vlastním zájmu pokračovali na diskrétnější diskuzi nebo případně komorně na mailu v rámci osobní diagnózy a psychoterapie.

Drap

Nevím jestli zlozvyk, ale zvyk určitě. A zvyk je železná košile

hornik.

Další kovovou košilí je vyhledávání zdrojů, tak jeden vložím. http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ste­reotyp
Ale za zlozvyk by se dalo označit i příchod domů, i když k tomu není důvod.

chudst

barnajka: ja si te proste hodim svym zastupcem. Kdyz tu nebudu, muzes tu klidne vystupovat za me. Ja mel totiz temer slovo od slova podobnou odpoved, kterou jsem si sesumiroval jeste nez jsem si tema otevrel. No voila – jakasi slecna me predbehla :)

barnajka

Mě zase bere slova z papuly quentos, udělal mi to už několikrát :))) Myslela jsem, že to je nějaký ojedinělý jev, ale koukám koukám, že se tu to „kradení myšlenek“ nějak rozmáhá! No aby to tak ještě bylo nakažlivý, že?! :))