Mirdas

Dá se bránit ?

Zda nájemníci odkoupí své byty za nemalou částku od bytového družstva, které následně do zbývajících bytů sestěhuje nepříspůsobyvé občany, takže krom všech známých problémů je navíc váš byt prakticky neprodejný ( nebo jen za zlomek ceny ).
Lze se tomu bránit a jak by jste to řešili vy ?
Doplňuji:

Raibeku, dotaz zněl zcela jasně a zda nejsi schopen odpovědět, neodpovídej vůbec. Na tvou exhibici nejsem zvědav.

Nejlepší odpověď
ivzez

(1)
Družstevní byt nelze odkoupit.

Družstevní byty lze za určitých podmínek (bez)úplatně převést do vlastnictví.
Bezúplatný převod je jasný ► platíte jen poplatek za převod. Úplatný převod znamená navíc doplatit zbývající anuitu. Doplacení anuity NENÍ koupě bytu.

(2)
Vlastníci jednotek nemají právo vlastníkům ostatních jednotek zasahovat do jejich práva pronajmout jednotky nájemcům (nemohou zasahovat do výběru nájemců).

——
Nevěřím tomu, že by bytové družstvo podniklo něco tak hloupého.
U nepřizpůsobivých nájemníků by mělo problém s vybíráním nájmu
a v znehodnocení majetku (vybydlení).

————
Poznámka:
Na té češtině byste opravdu měl zapracovat,
protože dotaz jasný není (nejen kvůli češtině).