Tw!st

Dá se botička přeřezat flexou?

Ještě jsem zatím nedostal botičku, jsem vzorný řidič. Ale zajímalo mě, pokud by někdo TEORETICKY měl v kufru AKU Flexu (úhlovou brusku na aku články) tak jestli by se takto mohl botičky zbavit. Nebo jsou botičky proti tomu nějak pojištěné?

Nejlepší odpověď
aliendrone

V pohodě dá, jenže průšvih je v tom, že dnes (alespoň v díře zvané Praha) městská poblisije při instalaci botičky auto před i PO instalaci – tedy s nasazenou botičkou nafotí (coby důkaz) právě kvůli borcům s flexou (či těm šikovnějším, kteří to zmáknou i bez ní)! ;) :D

Další odpovědi
Kepler

Tak, diamantovým kotoučem přeřízneš všechno, ale nedoporučoval bych to. K pokutě by ti přidali ještě maření výkonu úředního rozhodnutí a škodu na majetku policie, takže by tě to vyšlo sakra draho. Ale kdysi jsem četl o případu, kdy jeden spěchající řidič-šikulda z Rožnova dokázal botičku sundat bez poškození, zavézt ji na služebnu a ihned zaplatit pokutu. Cajti koukali jako telata. „Ahoj, já frčím“ a byl v prachu.

Roman71

Jakoukoliv (ne)odbornou demontáž botičky bych rozhodně nezkoušel..
Aliendrone to popsal dost jasně a neplatí to jen pro Prahu 😉

EKSOT123

Tady to máš názorně: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=ej671JDjgLw
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=xJ2KFU7Y-yk
Ale najdeš i videa, kde to berou vážněji – jako doopravdy

Dochy

Pokud se nepletu, tak většinou je to z obyč. konstrukční oceli. Takže prakticky čímkoli „se dá“. Druhá otázka je jestli se „smí“ a na tu Ti rovnou odpovím, že ne. Policajtovi se také „dá“ dát facka, ale rozumnější je to nezkoušet.

cukrar

Ano, můžete se zbavit flexou botičky, ale dopouštíte se přestupku a trestného činu.