bolak

Dá se bojovat proti spamu spamem?

Učinil jsem ted jedno takové opatření, a to že server který mi denně posílá reklamní sdělení a nejde to nikde vypnout, tak místo toho abych si vytvořil filtr, že se mi ty maily budou posílat rovnou do koše, tak jsem si vytvořil filtr tak, aby se jim přeposílaly tyto maily zpátky na jejich centrální adresu (info@…) Myslíte že to bude fungovat a že mi přestanou ty spamy posílat?

A co kdybychom se domluvili, že to takhle budeme dělat všichni, že si tam nastavíme automat že to půjde štandopéde zpátky? My, což znamená dejmetomu 100.000 jedno­tlivců, ten jeden či dva mejly od té jedné určité „firmy“ denně zvládnem, ale co budou dělat oni, když jim po každém takovém odeslaném spamu dojde 100.000 spamů nazpět a to na jejich zákaznickou podporu? Aha?!

Nejlepší odpověď
briketka10

Když mě obtěžuje reklamní sdělení
mají dole upozornění, jestli mi vadí
rozesílání reklam mohu se odhlásit
z odběru tak to udělám. Vyplním
jejich krátký a trapný formulář.

Odhlašuji se vždy ze všech :)
Nebojuji spamem a spamy mažu!

Další odpovědi
JájsemRaibek

No, podle mě nebudou dělat nic. Jde o to, že oni mohou mít nastavenou schránku tak, že jen odesílá, ale nepřijímá. Pokud jim mejl na jejich odesílající adresu pošleš, vrátí se ti zpět jako nedoručitelná zpráva.
Takže oni nic nepocítí.

ivzez

Mne spam mo neobtěžuje (doufám, že jsem to právě „nezakřikla“),
takže mi obtěžující spam stojí za trošku námahy:
Najdu si v takovém případě ředitele nebo majitele firmy a posílám
jemu s automatickým podpisem „spam od Vašich zaměstnanců“…

Funguje to.

Předpokládám, že úspěch bude mít i automatické přeposílání na oficiální adresu.

Nelíbí se mi sice ani jeden z obou způsobů, ale co jiného s nimi, že?

mzm

Jak píše briketka, odhlásit. Pokud to nejde je to žalovatelné. Pokud budeš produkovat spam, je to dneska trestný čin.
(zákon č. 480/2004 Sb. ?)

bolak

JájsemRaibek: Proto jsem tam psal že jim to posílám na info@… případně na zákaznickou linku!! 🙂 ty nečteš