Fienir

Dá se angličtina naučit bez znalosti českého jazyka?

Uvažujme situaci, že češtinu úplně vypustím (jako bych češtinu vůbec neznal) a budu nepřetržitě sledovat anglické filmy, hrát anglické hry a poslouchat anglické písničky…prostě budu vystaven anglickému prostředí.

Dovedu se tomu přizpůsobit a ten jazyk se naučit i bez českého jazyka?

Pokud ano, jak dlouho to přibližně potrvá?

Co mně k tomu vede? Aby odpadlo to otravné překládání v hlavě – když narazím na anglické slovíčko, tak si ho nepřekládat do češtiny, abych pochopil ten význam, ale prostě to anglické slovo si umět přeřadit k nějakému objektu přímo. Například, pokud uvidím slovíčko „door“, tak abych si hned vybavil dveře a nemusel to slovo si v hlavě překládat do češtiny, a pak pochopit, co to vlastně znamená

Nejlepší odpověď
Drap

Samozřejmě. Rodilí Angličané také neznají češtinu a angličtinu se naučí poměrně slušně.

Další odpovědi
Pepa25

Go for it! THINK IN ENGLISH and don`t translate anything unless it is absolutely necessary.