Matthew

Dá se alespoň orientačně věřit těmhle číslům ??? :)

http://www.ve­rejnydluh.cz/

Ten Veřejný dluh České republiky tam skáče jak když tankujete na benzínce.
No a taky je velice příjemný fakt někomu říct, že narodí-li se v Čr, už má dluh 165 807Kč na osobu. My ty dluhy přece neděláme :)
K pláči, k pláči, …

Nejlepší odpověď
Pájo

Kdyby se ze státu nedělala dojná kráva tím, že se uzavírají pro něj nevýhodné smlouvy (s penále a úroky) a všeobecně se vše nepřevedlo do soukromého sektoru (= rozkradlo), byla by MOŽNÁ situace jiná. Např. peníze v důchodovém systému byly.

Další odpovědi
mosoj

Ale děláme. Tím že bereme důchody, máme bezplatné školství, zdravotnictví atd. Takže je třeba se jít pást. Neléčit se a nechodit do školy. Pak by to snad naše vláda již ukočírovala !!!

anonym

Chyba lávky. To by nemělo být k pláči, ale k nasr…
Opravdu jsi ten dluh neudělal Ty, ani já. Jenže z čeho si myslíš, že jsou vyplácené různé restituce, odškodnění různých skupin a v neposlední řadě třeba platy nevýrobní sféry?
Žije-li stát na dluh, nemůže to fungovat jinak, než když žijí na dluh občané. Úroky rostou a tím dluh dále narůstá. Pokud se dluh nesplácí, tak potom se nemůžeme divit, že i novorozenci mají co platit. Dobrý politik je ten, který národ nezatěžuje finančními resty svých chybných rozhodnutí. Který z těch našich šašků je skutečně dobrým politikem? Každý to hraje jen na: „malá domů“. Proč se politici brání podávání přehledů o svém majetku? Že by to bylo tím, že se bojí zprůhlednění svých nekalých kšeftů?

anonym

To jo, je to podivné, platím sociální, zdravotní, odvádím nemalé daně a ten zkorumpovaný a prohnilý stát má pořád málo a je více a více zadlužený. Slizoun nemá ani na propisku a ještě propustí z vězení kdejakou šepleť, hlavně že jim přednostně poskytnou dávky, to slušná maminka z malým dítětem si klidně může počkat a hlavouny to vůbec netankuje, a když zvýší DPH, tak si ihned musí zvednout platy, aby jim nedej Bože do rodinného rozpočtu nechybělo.
Je to hnus Velebnosti!

badisko

mosoj …nechces jit do parlamentu?…no nevim esly verit ci neverit..tyto stranky vypadaji ze si ty cisla nekdo vycucal z prstu…

Orange

No s takzvanou krizí je to jako s Yetim, každý o ní mluví, ale nikdo ji ještě neviděl.

anonym

ad mosoj:
všetko, čo je zadarmo, si musíme dobre zaplatiť.
prvé sú dane.
potom rôzne skryté poplatky (zrpš, učebnice už dávno nie sú zadarmo, zošity a ceruzky tiež, o výkresoch a iných pomôckach ani nehovorím, poplatky u lekára (a úspešne nepriehľadné, ktovie kde tiem raky peňazí končia), korunky za žiaka a za pacienta atď) – pozrite si financovanie rôznych škôl a nebudete veriť.
Každý, kto berie peniaze zo spoločného (rozpočet), kričí, že má málo.
Takže sa divím, že sa divíte.
(Že nepracujete v štátnej správe a nemáte plat vyšší ako vaši zamestnávatelia, teda ľud (viď priemerný plat)?)