arygnoc

dá sa poznať rakovina pľúc už z rtg snimky?

alebo až z ďalších vyšetrení (ct, bronchoskopia, …)?
alebo tie ďalšie vyšetrenia sú iba upresňujúce?

máte skúsennosti?

;-Q

Nejlepší odpověď
gecco

Lze se domnívat, že tam ´je´ – CT a MR mohou výsledky zpřesnit, bronchoskopie a následná biopsie je jistotou…
😉
Doplňuji:
Zkušenosti? – zatím negativní (i po broncho), bohudík…
😉

Další odpovědi
marci1

Neexistuje diagnostika nádoru jen podle nálezu na rtg plic.Záleží i na velkosti příp. nádoru, ale je nutné udělat histologické, bronchoskopické vyšetření. Jen tak lze přesně diagnostikovat příp. nádor.

střevo

nedá. z ct taky né. de to jen vodběrem krve.
na rtg se viděj jen nádory – a nikdo nemůže určit jestli sou to ňáký škodlivý.
 – nebo bys věřil že se z rtg dá poznat povaha tvý nevěsty ?
;-Q