cytologie čípku

co znamena vysledek cytologickeho vysetreni cipku-pozitivni na ascus?

Odpovědi
michaelaKOBYLA

ASCUS znamená abnormální šupinaté buňky neznámého původu.

kazisvět

přesně neodpovím, ale pamatuji si, že stejný výsledek (pozitivní na Ascus) měla před pár lety manželka, ale pak se na základě nějakého dalšího vyšetření prokázalo, že žádný zákrok kvůli nálezu není třeba.
Potom na doporučení známého lékaře jsme koupili vakcínu proti rakovině děložního čípku a při dalším podobném vyšetření už žádný nález neměla. Vím, že názory na vakcínu se dost liší. Hodně doktorů tvrdí, že vakcína nemá pro ženy žádný význam, ale my máme pocit, že manželce vakcína pomohla.