Pesee23

Cysta ve slezině

dobrý den,
měla bych dotaz. Dnes mi náhodně při kardiologickém vyšetření byla zjištěna cysta ve slezině velikost 6×5cm. Roste rychlostí zhruba centimetr za měsíc. Kardiolog mě ihned objednal na velké sono břicha na pátek, kam se mám dostavit na lačno. Od čtvrtka od půlnoci nesmím jíst a pít.
Přesné znění ve zprávě: pod levou klenbou brániční stín nezvětšené sleziny, za ním je ovoidní stín 6×5cm, bez krevního toku, tekutinového obsahu cystického charakteru, nevím s čím souvisí…

Co to prosím znamená?? Máte někdo zkušenosti?? Mám docela strach.
Můj kardiolog byl poměrně hodně vyděšený, že kdysi gastro dělal, ale že s tímto se nikdy nesetkal… Nechtěl mě pustit jinam než do nemocnice k panu doktorovi, co má praxi aspoň 20 let.

Odpovědi
anonym

Dobrý den,

Přítomnost cysty v kterémkoli orgánu není nebezpečná, pokud je miniaturních rozměrů a zjednodušeně nic nedělá. Pokud dělá problémy, např. se zvětšuje, je to potřeba řešit vždy chirurgicky, buď se odejme cysta nebo rovnou celá slezina – zde záleží na spousty okolnostech. Ovšem, jak víte, bez sleziny se dá žít.