aluška

Cyklovač předního stěrače

Co je to cyklovač předního stěrače?Stírají mi stěrače i bez toho aniž bych je zapnula…
Doplňuji:
Stěrače mi stírají bez zapnutí ale i bez toho aniž by pršelo nebo sněžilo.Nejde to nijak vypnout…stírají třeba i hodinu v kuse…co udělat abych nemusela k mechanikovi?

Nejlepší odpověď
inspektorcz

Cyklovač stěrače je přístroj, který po zapnutí upravuje počet setření okna v závislosti na množství vody dopadající na sklo. Pokud prší hodně je dobré nastavit častější setření, pokud prší málo stačí třeba jedno setření za minutu.

Některá novější a modernější auta jsou vybavena senzory, které jsou citlivé na vodu. V momentu kdy voda dopadne na okno a senzor to zaregistruje, začnou stěrače stírat bez toho aniž by jste je zapnula. Tak se nelekněte. :)
Doplňuji:
Cyklovač stěrače je přístroj, který po zapnutí upravuje počet setření okna v závislosti na množství vody dopadající na sklo. Pokud prší hodně je dobré nastavit častější setření, pokud prší málo stačí třeba jedno setření za minutu.

Některá novější a modernější auta jsou vybavena senzory, které jsou citlivé na vodu. V momentu kdy voda dopadne na okno a senzor to zaregistruje, začnou stěrače stírat bez toho aniž by jste je zapnula. Tak se nelekněte. :)

Doplněno:
Stěrače se zapínají i vypínají páčkou pod volantem vpravo. Jelikož tato páčka má více poloh, může se stát, že jste ji nenastavila do nulové polohy. Pokud jste přesvědčena, že páčka je v nulové poloze a stěrače přesto stírají, doporučuji navštívit automechanika. Další možnost je stěrače vyřadit úplně z provozu vyjmutím příslušné pojistky, ale to v závislosti na bezpečnosti silničního provozu nedoporučuji.

Další odpovědi
kenyrts

cyklovač-je od slova cyklus,který může být různě dlouhý,či krátký:
jelikož mezi jednotlivými polohami cyklovače jsou malé mezery může se vám klidně stát,že jste o polohu výše a v tom je ten problém,tím chci říci a mně se to taky občas stane,že cyklovač nedám do nulové polohy.
Doplňuji:
zajímalo by mne co na té odpovědi je špatně?

miki632

Tak to je závada v elektroinstalaci a s tím se musí k mechanikovi, ale co nejdříve jestliže stěrače běhají na sucho tak poškrábou sklo a brzo se ošoupou gumičky.
Cyklovač stěrače se používá když jenom mlží nebo poprchává, aby stěrače neběhaly zbytečně.