LucieKostík

Cyklistická, nebo jezdecká helma?

Bude veliký problém, když si vezmu místo cyklistické helmy na hlavu jezdeckou helmu (na koně)? Jaký je mezi nimi rozdíl? Prostě, bude vadit když jedeme na výlet na kolech a já si vezmu helmu na koně?

Odpovědi
gecco

Pokud jde o ochranu, jsou tyto přilby srovnatelné – ale v jezdecké ti na kole bude větší hic.

anonym

Cyklystická buřika je IN ,ale vemte si pro mě za mě na hlavu,při jízdě na „řetězové“ tříkolce rozkvetlým parkem třeba esesácký kakáč.

https://www.go­ogle.cz/search?q=vo­jensk%C3%A1+p%C­5%99ilba+ss&tbm=is­ch&tbo=u&source=u­niv&sa=X&ei=Lzi­UVc6HCcP9UJTog­PgD&ved=0CCkQsAQ&biw=939­&bih=610

kapka

Při nárazu ochrání hlavu obě stejně, si myslím.
My jsme jako děti zase pro změnu trénovaly v jezďáku v hokejistických helmách. :D
Ne s těma mřížema před obličejem :D :D, to zas ne :D

led

Helma, ktorá kopíruje tvar hlavy bez rôznych efektných výčnelkov ako mnohé predávané cyklistické prilby sa mi vidí bezpečnejšia. Jazdecka a MTB helma tieto podmienky spĺňajú, ale pri tých pretiahnutých lavórovytých, oficiálne cyklistických nie som si istá, aj keď testy tvrdia „ano“
PS.
Pri páde s takouto modernou originál cyklohelme mi hlavu skrútilo nabok a krk bolel a bolel… takže aj vo svojom „mladom“ veku radšej nosím guľatú MTB helmu bez výčnelkov, aj keď MTB nejazdím.
http://www.au­tomotofans.cz/pho­tos/product/mtb-helma-oneal-dirt-lid-fidlock-profit-inmold-plain-bila.jpg