martin21000

Co napsat do kolonky(kde má škola potvrdit správnost studijních výsledků) u přihlášky na Vš??

Podávám si přihlášku na ČVUT a chci se zeptat. Na přihlášce je kolonka, kde má škola potvrdit správnost studijních výsledků. To jim tam mám někde sepsat všechny průměry nebo jak? Nebo mají svůj speciální papír kde to mám napsat?

Nejlepší odpověď
annas

V přihlášce je přece kolonka a nadpis Prospěch podle výročhích vysvědčení jednotlivých ročníků střední školy. Takže píšete přímo do přihlášky.

Napíšete předměty a známky podle vysvědčení za jednotlivé ročníky. Průměr si vypočítáte, za všechny předměty, i kdyby se na přihlášku všechny nevešly.

Vezmete si s sebou vysvědčení a předložíte třídnímu nebo výchovnému poradci k ověření. Nebo ti mohou známky a průměr kontrolovat podle katalogu.

Na každé škole je jiný systém. Někde vyřizuje výchovný poradce, jinde třídní. Ale to si zjistíte přímo na škole.

Další odpovědi
Lamalam

Máš problém s vyplněním přihlášky a přesto se hlásíš na ČVUT? Tak přeji mnoho studijních úspěchů.

martin21000

V přihlášce PDF, kterou jsem dostal, není žádná kolonka Prospěch. Pouze údaje, které jsem vyplnil a vpravo dole se nachází políčko Potvrzení střední školy o správnosti studijních výsledků. Nechápu na co, když to tam nemají.

annas

Je divné, že jsem stáhla přihláška na VŠ a kolonka tam byla. Abych věděla, co mám odpovědět.

Pokud chtějí na VŠ potvrzený prospěch, přiložila byla fotokopie vysvědčení, dopsala průměr a škola by pak každé vysvědčení potvrdila. Jinak to nevidím. Tak se to dělávalo i dřív.

Zeptejte se poradce nebo třídního, jak máte postupovat. .