JájsemRaibek

Cvičení a ostrá akce, jak docílit, aby uposlechli rozkaz?

Jak toho docílit?
Ono cvičit je cvičit, ale ostrá akce je ostreá akce, kde hraje roli i psychologie.
Dá se udělat třeba cvičení, že pilotovi řeknou, že je plně vyzbrojen, že má na palubě nukleární zbraně, ale jen velitelství ví, že má cvičné.
Pak mu dají rozkaz, aby vystřelil a čekají co se bude dít.
Ono při cvičení obdržet potvrzený a schválený rozkaz a jako vystřelit je něco jiného než vystřelit opravdu. Kolikrát se stane, že v poslední chvíli se obsluha cukne.
Vím, že je to film, ale viděl jsem jak oba strčí klíč do odpalovacího zařízení a mají otočit. Ten druhý se cuknul a neotočil. Že na něj první namíří zbraň je jaksi na nic, když musí otočit oba. Zastřelí ho a co? Kdo otočí tím druhým klíčem? Nikdo.
Doplňuji:
Ano, souhlasím rozkaz je rozkaz, jenže psychika člověka je jaksi jiná.
Právě jsi dostal rozkaz vypálit nukleární střelu a zničit tak nevím kolik životů, část planety, započít 3. světovou a to se v člověku něco pohne.
Při cvičení normálně zmáčkneš knoflík, vždyť o nic nejde. Ale nyní je to na ostro.
Tak a teď co?
Jak zjistit, že bude rozkaz splněn?
Otázka tedy zní: Může být např. pilot (posádka odpalovací rampy) informován o tom, že jsou plně vyzbrojeni, že se nejedná o cvičení a přesto mají jen cvičné střely?
Jak jinak zjistit připravenost, než zajít až úplně do konce a tedy odpálit, aniž by posádka tušila, že to není pravé.

Nejlepší odpověď
Drap

Rozkaz je vždy rozkaz . Ať se cvičí nebo je to skutečná akce.

Další odpovědi
anonym

Odporuj větou „nesocialistické rozkazy nepřijímám“

Mapel

Je vidět, že jsi v žádné akci nebyl. Tam není o čem přemýšlet. Film je jen krásná pohádka.