Hofik007

Cvičení – 16+ otázka

Dobrý den rad bych vám položil otázku
Těch kteří jsou zkušení
je mi 16 brzo 17 a chtěl bych se zeptat zda bych mohl brát nějaké sypaní nejlépe zkušenost s nutred mas gain kamarád to taktéž používá ale nejlépe bychom se chtěl zeptat od vás předem děkuji za každou odpověď
Prosím a nežádoucí komentáře si nechte

Odpovědi
elkon

Zdá se, že jsi vypatlanec, protože normálního člověka tohle ani nenapadne. A rodiče by tě měli přerazit. Pokud vůbec nějaké máš, když se takto ptáš.

VaclavZeman

Prosim vas, ja zadny kulturista nejsem, naopak. Ale co jsem slysel od kamarada, tak mass gainer (nauc se anglicky, pokud bys potreboval doucovani, napis mi zde zpravu, nabizim doucovani – Praha, ale i okoli) neni sypani, ale nejake ty sacharidy, ktere dodaji telu energii (mne teda osobne nejvice energie doda klobaska). „Sypani“ se rika nejakym steroidum. Dekuju.

Mravenec

To se sypáním nemá nic společného. Jde o výživový doplněk. Ale proč ho jako začátečník potřebuješ? Na co kupovat suplementy když jsi ještě nezvedl ani osu? Udělej takový jídelníček, aby vše šlapalo, do začátku je důležitá technika a motivace cvičit. Suplementy jsou dobré ale nezaručují žádné výsledky bez kvalitní stravy a poctivé dřiny.

Disraeli

Asi máš bordle v pojmech. Že někdo tzv. „sype“ znamená, že bere anabolické steroidy, což je nezákonné (i když snadno k dostání a moc se to nehlídá). Ty se ovšem ptáš na výživové doplňky a proteiny… to není sypání. Steroidy bych nedoporučoval a už vůbec pokud se v tom neorientuješ (existuje plno druhů, některé jsou bez negativních následků, jiné mají dost blbé dopady).
Já posiluju roky, ale moc doplňků jsem nikdy nebral a svaly v pohodě rostly a rostou (stačí správně a tvrdě cvičit a dostatečně jíst vhodnou stravu – hodně jíst, ale KOLIK ČEHO na to už časem příjdeš…). Co jsem jednu dobu bral, tak akorát kreatin a vyjímečně někdy tablety bcaa/aminokyseliny a občas proteinové šejky (syrovátku nebo různé čokoládové proteiny). Kreatin jsem bral delší dobu, ty ostatní doplňky jen vyjímečně, ale není to potřeba.
Pak bokem bych dal, že občas i jiné doplňky, které nesouvisí přímo s posilováním – jako vitamíny, ale některé jsou dobré na posilování a testosteron (vitamin D/omega3… a další, zinek, selen, hořčík, železo), plus tribulus terrestris nebo maca…
Ze začátku jsem dost úžíval i „inosine with arginine“ tzv. „druhý dech“ a vážně dodává energii a vzpruhu, zkrátka nabudí na tu náročnější aktivitu a pomáhá i při vytrvalosti.
Ale reálně člověk nemusí brát žádné doplňky při posilování – stačí trénink a strava (plus odpočinek). Vem si různé korby ze starých časů typu Milon z Krotonu, obří, silní i větší než dnešní kutluristi, kteří by to bez doplňků a hlavně bez sypání ani pořádně nedokázali… včetně Arnolda.