zjentek

Čůraj příznivci urinoterapie do zdrojů pitný vody?

Doplňuji:
..a jaký že to fór mezi brňany koluje?

Nejlepší odpověď
annas

K urinoterapii je třeba vlastní moč, která se používá pro prevenci a léčbě. Takže se domníovám, že vtip, který si vyprávějí Brňané, se týká vztahu k Pažanům, nikoliv urinoterapite.

U příznivců urinoterapie je to stejné jako u běžných jedinců. K této terapii potřebují jen urinu, jak jsem se dověděla cca před 10 lety, když jsem si koupila knihu Sám sobě doktorem od J. Cíngroše. V jedné kapitole si přečetla o urinoterapii.

Cituji jeho slova, která se dají najít i na netu::
„Poprvé jsem se s touto metodou setkal v Rusku, kde jsem pracoval jako tlumočník různých výprav a později, po Velké sametové listopadové revoluci, jako l. tajemník pro kulturu na čs. velvyslanectví v Moskvě. Tam jsem zažil podobnou situaci, jaká dnes existuje u nás, ovšem
v daleko tvrdším provedení: absolutní nedostatek laciných léků a nezájem lékařů léčit zašvorcové platy. Obyčejným lidem pak nezbývalo nic jiného, než aby sáhli po lidových prostředcích, stali se sami sobě léčiteli.“

atd.
http://vitari­an.webnode.cz/pro­ducts/jiri-cingos-urinoterapie

Další odpovědi
gecco

Do veřejných ne – neplýtvají cennou látkou…
😉
Do vlastních – možná, podle vlastních preferencí.
Doplňuji:
K Doplnění:
V Brně na Zelném rynku pije chlap vodu z kašny.
Přijde k němu Brňák a povídá: „Kemo, nechlasté tu vasrůvku, chčijó do ní morgoši“.
Chlap nechápavě odpoví: „Pane, já vám vůbec nerozumím, já jsem z Prahyí.“ „Ach tak, pane, pijte pomalu, je studená.“

Lamalam

Ano, v Brně o tom koluje pěkný vtip.

Pepa25

Jen tak mimochodem: urinoterapie je jedna z největších hovadin alternativní medicíny, protože je nejen nechutná, ale i nebezpečná

annas

Jedna verze vtipu – viz odkaz

http://wwwbrn­o.cz/vtipy/de­fault.asp?typ=9&o­blib=1

gecco

Lamalam – ti v Brně „só morgoši“, ne preferenti urinoterapie…
😉