stryda

Jde odstranit čverečkování TV programu na obrazovce? Více v popisu.

Čtverečkování TV programu na obrazovce

Při poklesu venkovní teploty začne příjem ČT1 ČT2 ČT24 na obrazovce čtverečkovat a ozývat se praskavý zvuk,jiné programy to nedělají,přijímám TV vysilač Ještěd,nebo Bukovou Horu na obou vysílačich je to stejné,jde tato závada odstranit

Nejlepší odpověď
led

Signál uvedených programov je nedostatočný. Pri analogových TV bolo možné sledovať aj slabší signál, ale pri digitálnom vysielaní musí byť signál dostatočne silný a stabilný, v opačnom prípade sa obraz/zvuk rozpadá – štvorčekuje, prípadne zmizne.
Skúste silnejšiu anténu, alebo anténu znova nastaviť – nasmerovať sledujte pri tom graf intenzity daného signálu na obrazovke, alebo pískanie akustického zariadenia. signál je najlepší, keď vysoký tón klesne do nižšieho, ak točíte, nakláňate anténu ďalej, tón sa znova zvýši. Dobrý signál je v tom nižšom tóne. .

Další odpovědi
Drap

Neni to teplotou, ale zhoršením signálu.

Edison

Jaká je kvalita a síla signálů? Najde se někde v měnu televizoru.

Hlada

Jestli to souvisí s teplotou, tak by to mohl dělat svod. Doporučuju zkontolovat všechny spoje a konektory od antény k přijímači a stav koaxiálu.
Pro přesnější odpověď by bylo dobré vědět odkud jsi a na jakou anténu to chytáš. Buková Hora a Ještěd jsou dost daleko od sebe. Nenapadá mi z Česka rozumný směr.

led

Niekedy je paradoxne lepší signál nie priamo z vysielača, ale odrazom napríklad od nejakej budovy.