Avatar uživatele
Ametyst

Čtete složení potravin, záruční lhůty a zemi výrobce? Spokojíte se s nápisem „Vyrobeno v EU“?

Výrobci potravin se nějak nechtějí chlubit složením, písmenečka jsou téměř nečitelná, ale zřejmě to není nic protizákonného. Ovšem zákazníka to staví do podřadného postavení. O dvojí kvalitě potravin mezi „východem“ a "západem"už se jen planě tlachá celá léta, a nic se nemění. V posledních letech se všechno umí nejlevněji vyrobit na zakázku velkého byznysu v Polsku. Jak vidím na obale první nápis v polštině, prchám daleko. Když umějí ušetřit i na posypové soli, jak asi musí ušetřit na mnohem dražších surovinách?
Polsko je taková evropská Čína.
Pro Pepu25: Polské potraviny, vyrobené na zakázku pro Velký byznys, na vývoz, se nedají s poctivými domácími polskými kvalitou srovnat. I Číňani si pro sebe vyrábějí velmi kvalitní potraviny a jiné věci. Pro vývoz je zadání vyrobit co nejlevněji.

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? paul1, marci1, Kepler, Nassin, Karolajn, Barba-kan, Viktorie II. před 1716 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Ano, čtu ty údaje. Co je původem z Polska, automaticky nekupuju, zrovna tak jako „EU“. Dvakrát jsem si nedal pozor a dvakrát jsem musel mleté maso z Tesca a se slevou vyhodit. Teď už ani zemi původu Tesco neuvádí, to je fakt skandál! Maso nebylo rovnou zkažené, ale podle mně mražené nejmíň půl roku. Příšerná pachuť a smrad. Ne, děkuji. Dokonce varuji náhodné potenciální kupce, myslím, že by mi mohli poděkovat.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Pokud na másle je vyrobeno v EU, zpravidla jde o polskou či belgickou kvalitu. Máslo vhodné max. do těsta na pečení, ale rozhodně ne k namazání na chleba. Pokud je to možné, nekupuju.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Čtu. Potraviny s ozn. EU ani P.R.C. (People\'s Republic of China) nekupuji. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Pokud to moje staré oči dovolí, tak si složení potraviny prostuduji, některá písmena jsou opravdu na hranici čitatelnosti, ale lupu sebou nenosím, zapomínám si ji vzít. Potraviny s označením EU kupuji jen v nevyhnutném případě, nějak jim nevěřím

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Polské potraviny jsou obecně lepší než české. Zrovna nedávno jsem tam delší dobu pobýval a jejich uzeniny a mléčné výrobky jsou delikatesy. Např. v Lidlu je řada těch nejkvalitnějších uzenin z Polska, akorát to tam neuvádějí (je tam prostě privátní značka PIKOK).
Můj názor proto je, že původ výrobků není důležitý, jen jejich konkrétní složení.
Každý výrobce umí prémiovou kvalitu i to nejlevnější.

Reakce na doplnění: takže vlastně sám potvrzujete, že problém není v polském výrobci, ale v konkrétním složení, které může být dáno např. požadavkem na cenu od objednávajícícho obchodníka …

Upravil/a: Pepa25

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek