Ametyst

Čtete složení potravin, záruční lhůty a zemi výrobce? Spokojíte se s nápisem „Vyrobeno v EU“?

Výrobci potravin se nějak nechtějí chlubit složením, písmenečka jsou téměř nečitelná, ale zřejmě to není nic protizákonného. Ovšem zákazníka to staví do podřadného postavení. O dvojí kvalitě potravin mezi „východem“ a "západem"už se jen planě tlachá celá léta, a nic se nemění. V posledních letech se všechno umí nejlevněji vyrobit na zakázku velkého byznysu v Polsku. Jak vidím na obale první nápis v polštině, prchám daleko. Když umějí ušetřit i na posypové soli, jak asi musí ušetřit na mnohem dražších surovinách?
Polsko je taková evropská Čína.
Pro Pepu25: Polské potraviny, vyrobené na zakázku pro Velký byznys, na vývoz, se nedají s poctivými domácími polskými kvalitou srovnat. I Číňani si pro sebe vyrábějí velmi kvalitní potraviny a jiné věci. Pro vývoz je zadání vyrobit co nejlevněji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Ano, čtu ty údaje. Co je původem z Polska, automaticky nekupuju, zrovna tak jako „EU“. Dvakrát jsem si nedal pozor a dvakrát jsem musel mleté maso z Tesca a se slevou vyhodit. Teď už ani zemi původu Tesco neuvádí, to je fakt skandál! Maso nebylo rovnou zkažené, ale podle mně mražené nejmíň půl roku. Příšerná pachuť a smrad. Ne, děkuji. Dokonce varuji náhodné potenciální kupce, myslím, že by mi mohli poděkovat.

Další odpovědi
Dochy

Pokud na másle je vyrobeno v EU, zpravidla jde o polskou či belgickou kvalitu. Máslo vhodné max. do těsta na pečení, ale rozhodně ne k namazání na chleba. Pokud je to možné, nekupuju.

marci1

Čtu. Potraviny s ozn. EU ani P.R.C. (People\'s Republic of China) nekupuji. 🙂

paul1

Pokud to moje staré oči dovolí, tak si složení potraviny prostuduji, některá písmena jsou opravdu na hranici čitatelnosti, ale lupu sebou nenosím, zapomínám si ji vzít. Potraviny s označením EU kupuji jen v nevyhnutném případě, nějak jim nevěřím

Pepa25

Polské potraviny jsou obecně lepší než české. Zrovna nedávno jsem tam delší dobu pobýval a jejich uzeniny a mléčné výrobky jsou delikatesy. Např. v Lidlu je řada těch nejkvalitnějších uzenin z Polska, akorát to tam neuvádějí (je tam prostě privátní značka PIKOK).
Můj názor proto je, že původ výrobků není důležitý, jen jejich konkrétní složení.
Každý výrobce umí prémiovou kvalitu i to nejlevnější.

Reakce na doplnění: takže vlastně sám potvrzujete, že problém není v polském výrobci, ale v konkrétním složení, které může být dáno např. požadavkem na cenu od objednávajícícho obchodníka …