autacek

Čtete si, co nově v rámci GDPR odsouhlasujete, a napadlo Vás třeba nesouhlasit?

A byla Vám vůbec dána nějaká možnost na výběr, nebo jste byli postaveni před hotovou věc? Tak co je to pak za šaškárnu?

Nejlepší odpověď
anonym

kdykoliv se můj souhlas týká marketingového využití mých osobních údajů či jejich poskytnutí třetím stranám opět jen za účelem marketingu partnerských firem a produktů pak zásadně nesouhlasím. Ostatně nikdy to není nutné k poskytnutí služby takže nesouhlas obvykle ničemu nevadí. Samozřejmě souhlasit se zpracováním minimálního objemu osobních údajů za účelem poskytnutí požadované služby je nutné, tomu se nevyhnete, ale je dobré to pozorně rozlišovat protože firmy mají tendenci to míchat dohromady v jediném dokumentu a snaží se vytvářet iluzi že je nutné souhlasit se vším.

Další odpovědi
led

Než niečo odsúhlasím, čítam aj tie malé písmenka pod čiarou. Celá táto akcia nie je k zabráneniu zneužitia osobných údajov, ale naopak je len k zlegalizovaniu možnosti použitia osobných dát vo „svoj prospech“. Možnosť na výber máte, buď súhlasíte, alebo odchádzate „do zabudnutia v praveku a strácate postavenie človeka“.
„Robíme to pre vás“ je najväčšia lož v dejinách ľudstva znasobená modernou technológiou. Skôr platí: „Nič nie je zadarmo“, platí to aj v tomto prípade.

PS. som zvedavá, ako dlho tu táto odpoveď vydrží… 🙂

Ako ukážka môjho tvrdenia pozrite si cielené reklamy na stránkach ktoré pozeráte. Ak sa o niečo zaujímate, nesledne sa k tomu objaví nevyžiadaná reklama.

Drap

Vždy máš možnost na výběr. Buď podepíšeš, nebo ne. O tom přece se už ví 2 roky. Nebyly vyjednány žádné vyjímky, jako v některých státech, tak platí nařízení EU. Nevidím na tom nic divného. Takto se to dalo čekat. To samé je třeba i u spolků a zájmových sdružení. Tam je to úplně jednoduché. Buď podepíšeš, nebo si vybereš že nepodepíšeš a nebudeš členem. Každý zákon a nařízení musí postavit občana před hotovou věc. Nelze , aby se to s každým probíralo.

ivzez

Ano, čtu. A četla jsem vždycky.

Pokud mi někde, kde jsem nemohla zvolit jinou variantu
byl „souhlas se SPAMem podstrčen“, odeslala jsem pět minut
po potvrzení registrace zrušení souhlasu se zasíláním
informací a zákaz používat můj kontakt k zasílání SPAMu
a/nebo předávání třetím stranám.

Samozřejmě to fungovalo i před GDPR.

orestez

Ano vím. Firma innogy dodávka plynu ne, oni to chtějí (ponašem chcou). Na výběr v účasti diskuzí na Eurozpravy.cz kde jsem pod aliasezdívkou jaroslorenc, jo, tak tam mě to vypsali na celou HP. Dobrá, četl ale je mi to k obsahu sáčku pejskaře. Čím víc slov, tím víc zmatku. Nejde mi o mě, ale vo to že je to zbytečná šlaškárna. Nelze nesouhlasit. Jinak kdo nemá číslo šelmy na čele, bude mu odepřeno právo kupovat a prodávat.

Laik.

orestez

Dr Ap@ nejsem členem.

orestez

A tyto odpovedi.cz zustanou prozatím rájem pro všechny, kteří se chtěj zúčastnit.