Čtete příbalový leták zakoupeného léku před koupi nebo doma,kde …

… s hrůzou zjistíte jeho nežádoucí účinky?

Nejlepší odpověď
briketka10

užívám celá leta takové léky, že už leták číst nemusím :)

Další odpovědi
anonym

Ano čtu jej před koupí léku.
Posledně jsem si koupil lék na bolení hlavy a přečetl si příbalovou informaci, kde jsem zjistil, že jako nežádoucí účinek může být bolest hlavy.
Lék jsem vzal a omlátil lékárnici o hlavu, pak bolela hlava i ji.

anonym

většinou si na internetu najdu co je to za lék který potřebuji a pokud se mi nežádoucí účinky zdají příliš velké tak požádám lékaře at mi napíše jiné,ale naštěstí moc léky neberu tak jsem to udělala jen jednou

aramah

Čtu pouze nežádoucí účinky a zda můžu po požití řídit. 🙂
S těmi účinky nic nenadělám,většinou je beru na noc…

Doplňuji:
No to jsem tomu zase dala,laskavý čtenář promine 🙂

pusinka50

Beru některé léky pravidelně, už několik let, bohužel, a nežádoucí účinky už raději nečtu, to bych nesměla brát nic a třeba na štítnou žlázu a tachykardii léky brát musím.
Jednou jsem dostala na lepší dýchání při těžkém nachlazení „Euphylin“, po jeho vzetí mi otekl celý dýchací systém, že jsem se bála, že se udusím, nemohla jsem mluvit, dýchat.
Je už známo, že chemické léky neléčí člověka, jen potlačují příznaky a navíc svými vedlejšími účinky způsobují další skryté nemoci, které se časem projeví.

iceT

Raději nee,chci aby mi lék pomohl,ne mě ještě víc vyděsil.Ale kdysi kdesi jsem přečetla,že nežídoucí účinky,které jsou mnohdy popisovány,se mohou projevit jen u velmi malého procenta lidí.
Ale můj chlap si někdy vezme bobulku,pak si přečte nežádoucí účinky a je z toho na větvi…no chlap,no.

Sůwa

Čtu a pak šílím, že nežádoucí účinky jsou téměř stejné, jako choroba kterou mají léčit. Tak nevím… 🙂.

M.

V lékárně se u neznámého produktu zeptám přímo lékárnice. Jinak leták čtu doma.

Pájo

O nežádoucích účincích léků má starší odpověď zde:

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/take-se-lehce-vydesite-kdyz-si-prectete-pribalovy-letak-predepsaneho-leku
Doplňuji:
Ad pusinka50
Za tu poslední větu byste zasloužila, takovéhle vymyšlené bludy!!! Kde jste tohle vzala??? Je to nehorázná laická neznalost.

Další validní informace zde:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-lecite