Avatar uživatele
anonym

Čtete příbalový leták zakoupeného léku před koupi nebo doma,kde …

… s hrůzou zjistíte jeho nežádoucí účinky?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? aramah, anonym, iceT, johana 56, anonym, briketka10 před 4210 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
briketka10

užívám celá leta takové léky, že už leták číst nemusím :)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Ano čtu jej před koupí léku.
Posledně jsem si koupil lék na bolení hlavy a přečetl si příbalovou informaci, kde jsem zjistil, že jako nežádoucí účinek může být bolest hlavy.
Lék jsem vzal a omlátil lékárnici o hlavu, pak bolela hlava i ji.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

většinou si na internetu najdu co je to za lék který potřebuji a pokud se mi nežádoucí účinky zdají příliš velké tak požádám lékaře at mi napíše jiné,ale naštěstí moc léky neberu tak jsem to udělala jen jednou

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aramah

Čtu pouze nežádoucí účinky a zda můžu po požití řídit. 🙂
S těmi účinky nic nenadělám,většinou je beru na noc…

Doplňuji:
No to jsem tomu zase dala,laskavý čtenář promine 🙂

Upravil/a: aramah

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Beru některé léky pravidelně, už několik let, bohužel, a nežádoucí účinky už raději nečtu, to bych nesměla brát nic a třeba na štítnou žlázu a tachykardii léky brát musím.
Jednou jsem dostala na lepší dýchání při těžkém nachlazení „Euphylin“, po jeho vzetí mi otekl celý dýchací systém, že jsem se bála, že se udusím, nemohla jsem mluvit, dýchat.
Je už známo, že chemické léky neléčí člověka, jen potlačují příznaky a navíc svými vedlejšími účinky způsobují další skryté nemoci, které se časem projeví.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Raději nee,chci aby mi lék pomohl,ne mě ještě víc vyděsil.Ale kdysi kdesi jsem přečetla,že nežídoucí účinky,které jsou mnohdy popisovány,se mohou projevit jen u velmi malého procenta lidí.
Ale můj chlap si někdy vezme bobulku,pak si přečte nežádoucí účinky a je z toho na větvi…no chlap,no.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Sůwa

Čtu a pak šílím, že nežádoucí účinky jsou téměř stejné, jako choroba kterou mají léčit. Tak nevím… 🙂.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Avatar uživatele
M.

V lékárně se u neznámého produktu zeptám přímo lékárnice. Jinak leták čtu doma.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pájo

O nežádoucích účincích léků má starší odpověď zde:

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/take-se-lehce-vydesite-kdyz-si-prectete-pribalovy-letak-predepsaneho-leku
Doplňuji:
Ad pusinka50
Za tu poslední větu byste zasloužila, takovéhle vymyšlené bludy!!! Kde jste tohle vzala??? Je to nehorázná laická neznalost.

Další validní informace zde:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-lecite

Upravil/a: Pájo

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek