Čtete při instalaci software licenční smlouvy, nebo je jenom „překliknete“?

Občas se může stát, že programu povolíte třeba i odesílání dat z vašeho počítače.

Nejlepší odpověď
Lenjička

Ať instaluji cokoli, jen překliknu. Myslím, že jsou v licenci stejně jen takové všeobecné věci a tak, a hlavně si myslím, že i kdyby tam byl nějaký podfuk, bude to tak pěkně zaonačené a ještě na konci, že si toho člověk ani nevšimne.
Ale proč by nějaký světově proslulý – nebo i Republikově – měl zájem na tom nás podvést?

Další odpovědi
led

Treba si to prečíteť a pretrpeť. V tej slovnej omáčke môže byť spomenutá dôležitá informácia (len tak medzi rečou).
Aj papierové dokumenty pred podpisom predsa prečítate, alebo nie (čo keď ste si práve podpisali súhlas s vašou popravou)?

Jikra

Bohužel já to taky nečtu protože na to nemám trpělivost jenom kliknu.
Sem to kdysi četl asi 2×, to bylo děsný, a
stejně sem z toho byl jelen.
Já v počítači nic důvěrného nebo choulostivého natož nějaká čísla učtů nemám, tak že bych asi o nic nepřišel.

Straka

Pokud instaluji neznámý software na svůj počítač, čtu je vždycky. Leckdy se smlouvou nesouhlasím (např. když z ní skrytě vyplývá, že obsahuje malware, spyware, vir nebo když nezaručuje ochranou soukromí).
Instaluji-li známý software, smlouvu znovu nečtu.
Instaluji-li software na firemní počítač, tak ji taky nečtu, ale to proto, že by mi nikdo nezaplatil hodinové studování licenční smlouvy, navíc ještě v angličtině.