Avatar uživatele
anonym

Čtete při instalaci software licenční smlouvy, nebo je jenom „překliknete“?

Občas se může stát, že programu povolíte třeba i odesílání dat z vašeho počítače.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? kapka před 4772 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lenjička

Ať instaluji cokoli, jen překliknu. Myslím, že jsou v licenci stejně jen takové všeobecné věci a tak, a hlavně si myslím, že i kdyby tam byl nějaký podfuk, bude to tak pěkně zaonačené a ještě na konci, že si toho člověk ani nevšimne.
Ale proč by nějaký světově proslulý – nebo i Republikově – měl zájem na tom nás podvést?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Treba si to prečíteť a pretrpeť. V tej slovnej omáčke môže byť spomenutá dôležitá informácia (len tak medzi rečou).
Aj papierové dokumenty pred podpisom predsa prečítate, alebo nie (čo keď ste si práve podpisali súhlas s vašou popravou)?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Jikra

Bohužel já to taky nečtu protože na to nemám trpělivost jenom kliknu.
Sem to kdysi četl asi 2×, to bylo děsný, a
stejně sem z toho byl jelen.
Já v počítači nic důvěrného nebo choulostivého natož nějaká čísla učtů nemám, tak že bych asi o nic nepřišel.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Straka

Pokud instaluji neznámý software na svůj počítač, čtu je vždycky. Leckdy se smlouvou nesouhlasím (např. když z ní skrytě vyplývá, že obsahuje malware, spyware, vir nebo když nezaručuje ochranou soukromí).
Instaluji-li známý software, smlouvu znovu nečtu.
Instaluji-li software na firemní počítač, tak ji taky nečtu, ale to proto, že by mi nikdo nezaplatil hodinové studování licenční smlouvy, navíc ještě v angličtině.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek