annas

Čtete pozorně 1?

Beran (21. 3. – 20. 4.)
Ve chvíli, kdy se vám někdo svěří se svým životním rozhodnutím, budete mít chuť začít nahlas křičet.
Na rozdíl od jeho naivního a nadšeného přístupu si dobře uvědomujete riziko, kterému se vystavuje, ale nemáte to srdce, abyste ho na to upozornili.

1. Co znamená nemít „to srdce“:

  1. být po srdečním infarktu, b) ze soucitu něco nemoci udělat
  2. nevědět, jak to udělat, d) nemít zdravé srdce2.

2. Z obsahu textu vyplývá, že:

  1. Beranům někdo známý svěří své špatné rozhodnutí, ale beran nebude schopen mu to rozmluvit.
  2. Beranovi se přijde svěřit nějaký naivní člověk, který si uvědomuje nebezpečí svého rozhodnutí
  3. Beran bude nahlas křičet, až se někdo známý přijde svěřit se špatným rozhodnutím.
  4. Berani budou upozorňovat na špatná rozhodnutí, která mají velkou důležitost.

Doplňuji:
Popelčina odpověď je správná. Škoda, že dalším se nechtělo přemýšlet.

Nejlepší odpověď
1popelka1

  1. b)
  2. a)