Avatar uživatele
SINGO

Čtete knihy?

Jestly ano co jste naposledy četly? Kupujete si knihy, nebo si knihy půjčujete? Kterou jste si naposledy koupily nebo půjčily (případně distaly darem). A kolik je vám let*

*nepoviná otázka :)
Doplňuji:
Ještě jsem zapoměl napsat kterou knihu byjste mě dopuručily?
A abych se jen nevyzvídal, odpovím také.:)
Včera jsem dočetl Všehoschoný-superguru Bárta od Kmenty. (doporučuji), knihy si kupuji nebo dostávám (naposledy k vánocům „Bártu“ )
Teď začím číst Besceler od Rudy z Ostravy. 20 let.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: SINGO

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? aramah, Andělé, tom004, Deli, briketka10 před 4465 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
tom004

Knihy kupuji hlavně po bazarech.Tam se najdou skvosty za pár korun,ale i nové,jsem léta členem „Klubu čtenářů“. Teď čtu Sokrata od Josefa Tomana.64 let.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Otázka zdánlivě chvályhodná, až na to, že tu byla mnohokrát, což jsi mohl již zaregistrovat za těch bezmála 3/4 roku, co jsi registrován. Níže uvádím jeden z mnoha relativně reprezentativních odkazů.
Byť mi nedá, malý přípodotek – my, co opravdu čteme, míváme získaný cit pro jazyk, jenž by nám asi bránil napsat výrazy s tolika hrubkami („Jestly, četly, byjste, mě dopuručily, Všehoshoný, pomlčka bez mezer, Besceler“).
Příznačná je odpověď toma svého času na otázku o dovolené, kde uvedl, že si pravidelně bere malou tašku s oblečením, ale kufr s knížkami.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ctete-knihy

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Deli

Momentálně čtu „Milovala jsem tyrana“ a děsí mne, co jiná žena dokázala popsat – a já kdysi prožívala…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

Poslední mou přečtenou knihou byla Historie trestu smrti a Parfém..
jinak čtu jen články a pravidla českého pravopisu na Googlu..
Doplňuji:
milá Deli, zkus si pak přečíst tu Historii trestu smrti, jestli na ni budeš mít žaludek a pak uvidíš, že já už mám doma místo jen pro kocoura bezdomovce..

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Právě dočítám. Lubomír Dunaj – Drátování, občas dostanu, kupuji poslední dobou velmi málo. Občas si pujčuji, od známých i z knihovny. 58 let

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zl@tk@

Samozřejmě, že čtu knihy papírové a taky poslouchám e-booky. A všem bych doporučila knihy od slovenského spisovatele Domika Dána CELA ČÍSLO 17, BESTIE, KAPITÁN SMRT…
A přesně jak píše DrAxl: chtělo by to vypilovat písemný projev tazatele. Je to ostuda a každý to „nezkousne“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal Kole

Teď zrovna čtu Příručku pro automechanika

http://europa­.sobotales.cz/ka­talog.php?kni­ha=108

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Ano. Je to jedna z nejrozšířenějších knih světa.
Často je uváděna pod názvem – účetnictví té a té osoby.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
briketka10

pro Drapa : drátováním a korálkovou technikou se zaobírá jedna kamarádka moc jí to jde, vyrobila mi nádhernou vánoční vločku, kostičku, ale místo drátku používá vlasec..
je to moc krásné..

před 4465 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
SINGO

Dr.Axl otázku jsem schválně položil tak, aby byla aktuální. Pravopis stím mám velké problémy, bohužel.
PS: Besceler – není chyba ale název té knihy.

před 4465 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Vím, že je Besceler název knihy, tvar jsem neuvedl jako chybný, ale je lépe jej dát do uvozovek, právě aby nedocházelo k záměně, ale je fakt, že je to pouhá drobnůstka proti tvým ostatním „skvostům“.
P.S. Chápu i snahu o aktualizaci, ale právě proto jsem doplnil odkaz pro srovnání a doplnění i pro ostatní, spíše nové respondenty.

před 4465 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek