Fred

Cteni v aj

Cetli jste nejakou knihu v anglictine, abyste si jazyk zdokonalili? Muzete nejakou doporucit? Nejlepe neco poutaveho, zabavneho a pritom „dobreho jako aj-cteni“? A take k sehnani v knihovne 😉
Dik 🙂

Nejlepší odpověď
quentos

četl jsem jich mnoho jak dobrovolně, tak povinně v rámci studia, je jich nepřeberné množství… jako rekreační četbu bych doporučil „Three Men in a Boat“, autor Jerome Klapka Jerome. Edice Penguin Popular Classics, měla by být běžně k dostání. Nasmějete se.

Další odpovědi
Miroslavst

Ano, četl jsem spoustu knih. V angličtině, němčině, francouzštině, maďarštině, polštině. Je to zajímavé čtení. bohužel jsem tomu vůbec nerozuměl.

1popelka1

Píšete o knihovně, takže si na stránkách vaší knihovny klikněte na online katalog, zřejmě půjde o katalog Clavius, ale i kdyby jiný, princip bude skoro stejný.
Klikněte si na „kombinovaný dotaz“,
dejte vyhledávat v „jazyk dokumentu“ – angličtina.
A vyjedou vám všechny tituly v angličtině.
Dotaz si samozřejmě může upravovat různě – podle autora, klíčového slova, od data vydání…
Mě se dobře četl Malý Princ nebo povídky od Edgara Alana Poa.
Nové knihy bývají i označeny – stupněm složitosti, co si pamatuji bylo jich např. u Bookworms 6 stupňů, mají značení na knize
Přeji příjemné počteníčko.