Ctěli by jste rozhodovat o zákonech v referendu?

O kterých?

Odpovědi
anonym

ne byla bych další v řadě kterou by pak spoluobčané kamenovali

Lisbeth

NE. Neměli by o zákonech rozhodovat laici. Navíc mám pocit, že v naší republice není většina lidí chytřejších než zbytek populace.
Ono to svádí i k otázce, kterou položí většina: „A to o nás mají rozhodovat ti "zkorumpovaní“ nahoře"?
Já odpovídám: ANO, my jsme si je přece zvolili 🙂

venkovan

Ne, došlo by k znevážení institutu referenda. Ale mohla by být otevřena diskuse k připravovaným zákonům s tím, že podněty budou adresné. tedy, každý kdo podnět pošle bude muset uvést o sobě pravdivé údaje aby se veškeré diskuse k zákonům nestaly jen stránkami pro přitroublíky (stačí se podívat na jakékoliv diskuse o rozvoji společnosti na internetu kolik se tam prezentuje duševně nemocných lidí v domění, že jsou anonymní (syndrom fotbalových tribun a fanoušků).