Nechápavé

ČSSZ – nemocenská

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, marodil sem celý prosinec a nemocenska z ČSSZ mi došla na účet a bylo tam psané že je vyplacena od 13.12–20.12, jenže já marodil do 3.1.2022, tak bych se chtěl zeptat jestli s tím má někdo obdobnou zkušenost, marodil sem poprvé v životě tak nevím jak to chodí, jestli to posílají na dvakrát, nebo se stala někde chyba, pokud by někdo věděl, byl bych velice rád za odpověď;)
Předem děkuji a přeji hezký zbytek dne ;)

Kdybych mel možnost, neptal se tady, trochu logiky by to chtělo.

Odpovědi
Kazatel

Začátek nemoci platí zaměstnavatel a proplatí jej ve mzdě. Pokud jsi OSVČ, dostaneš za tu dobu kulový.

elkon

A proč nezavoláte tam? Jistě vám to vysvětlí.

GM

Zeptej se v práci na mzdové účtárně, určitě budou vědět. K

Emefej

Nemocenská od ČSSZ se platí od 15. dne pracovní neschopnosti. Prvních 14 dní ti proplatí zaměstnavatel.

Zdroj: https://www.kur­zy.cz/prispev­ky-davky/nemocenska/