autacek

„Couvá“ a „dorůstá“ měsíc na jižní polokouli stejně jako na severní, nebo je směr „pohybu“ opačný?

Nejlepší odpověď
Dochy

Jestli myslíš ono D-O-C-.-… tak na měsíci se sice nic nemění, ale lidé na jižní polokouli jsou vůči rovině země-měsíc-slunce oproti nám vzhůru nohama. Takže v důsledku to bude vnímáno obráceně.

Další odpovědi
Radius

A na rovníku je to jinak, tam neni srpek měsíce vlevo nebo vpravo, ale nahoře nebo dole, kdo tam byl, tak to zná…

Zdroj: https://cz.de­positphotos.com/4126920­3/stock-illustration-moon-phases-at-equator.html

led

Postavte sa na hlavu a uvidíte to, čo vidia na južnej pologuli.
C – dorastá D – cúva