Kepler

Copak se vláda už úplně zbláznila?

Premiér Andrej Babiš v Událostech na ČT nastínil další možnosti, jak by mohla vláda od středy omezit život v Česku. „Jsou návrhy, jestli restaurace zavřít, nebo zakázat alkohol."
https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/4635-nakazenych-za-sobotu-nejvic-virus-radi-v-okrese-na-vychode-cech-123777#dop_ab­_variant=0&dop_req_­id=NLxmPqCCoTM-202010112131&­dop_source_zo­ne_name=zpravy­.sznhp.box&sou­rce=hp&seq_no=2&ut­m_campaign=&ut­m_medium=z-boxiku&utm_sou­rce=www.seznam­.cz

Nejlepší odpověď
Pepa25

Vidím, že COVID působí destruktivně také na zdravý selský rozum. Pravdu nemá ani Babiš (toto opatření k ničemu, stejně se nevyhneme zavření hospod mimo prodej sebou, tak ať to udělají rovnou) ani Klaus a různí konspirátoři.
No a samozřejmě blbnou i lidi: část z problémů obviňuje opozici, část mladé, část je naštvaná na roušky, že nás nezachránily … To je opravdu potřeba hledat viníky? Vláda to nezvládla, ale to neznamená, že neposlouchám nařízení. Píšu to tu od března: vše je o osobní odpovědnosti.

Další odpovědi
Alesh

Covid je nástroj pro změnu naší společnosti, varuje bývalý prezident Václav Klaus.

Zdroj: https://www.re­flex.cz/clanek/pros­tor-x/103299/klaus-covid-je-nastroj-na-zmenu-spolecnosti-nebojim-se-a-rousku-nenosim-lidi-si-musi-utahnout-opasky.html

marci1

Chápu to tak, že v souvislosti se zvyšujícím a zhoršujícím stavem Covidu-19 by se zavřely restaurace, nebo se v restauracích (ne v obchodech) neprodával alkohol a tím pádem se v nich neshlukovalo a nezdržovalo více lidí, jen z důvodu pití alkoholu. Jen dočasně! 🙂 Uvidíme, co zítra BRS, MZ a vláda „vymyslí“.

Emefej

Pana premiéra nesmíš brát doslovně, v létě (5.6.2020) řekl tohle: „Plošná omezení vláda už nikdy nezavede a není namístě strašit druhou možnou vlnou epidemie koronaviru. Je to lokální infekce, jsme na to připraveni.“

mosoj

Co to tady meleš. Nikdo nenavrhuje zakázat konzumaci alkoholu. Zřejmě se má na mysli podávání alkoholu v hospodách. Proč se asi chodí do hospody. Počet návštěvníků by to určitě snížilo i když to už je mohou také zavřít, vyjde to nastejno. Pokud se lidé neumoudří, dočkáme se i jisté formy zákazu vycházení. Nicméně chápu že potřebuješ na někoho nadávat.

https://cz.sput­niknews.com/ces­karepublika/202010111­2643245-muze-za-covid-19-petr-fiala-koranova-prohlasila-v-cem-se-predseda-ods-podle-ni-provinil-pokud-jde-o/?fbclid=IwAR0BvKVgxdF­E4tkX8U3l6Yoj­KRrIGyvoW7hQ8OL­PH8d-C7CuAfzbwuVom78
Není to snad takhle?

led

Netešte sa, nezbláznila. Zavrieť reštaurácie je logický krok k zabráneniu stretávania sa ľudí bez rúšok. (ako by ste jedli s rúškou?)
Zákaz predaja alkoholu nehrozí, viď prohibícia v USA (rozšírenie čierneho trhu a zločinu).
Ídea zabránenia šíreniu tejto nákazy je totalitný štát v zmysle knihy 1984 (Orwell). „Nechaj sa riadiť Máš vlastnú myšlienku? Neopováž sa ju zverejniť. Chceš sa s niekým stretnúť a dokonca aj dotknúť? Môžeš, ale len cez elektroniku, nie osobne.“

Hufnágl

Ještě by vláda mohla zavést „suchý zákon“
Pamětníci Gorbačova ví o co jde.

elkon

Máš lepší nápad? Zřejmě tomu rozumíš.

zjentek

Nikoli. Většina z nich tam na popud svých volících již jako blázni přišli a někteří (a to v NEJVYŠŠÍCH PATRECH politiky) tam dokonce PŘILEZLI PO ČTYŘECH. Pokud i tak není odpovědi rozumět, tak to nejvyšší patro je zde konkrétně na PRAŽSKÉM HRADĚ!

zjentek

Alesh, já neznám vyšší vrchol cynismu, než když teplouš tvrdí, že žádné oteplování se neděje. Ty toho člověka čteš I DNES, kdy to není nutné, protože se nám již násilím společensky nevnucuje? A co takhle přečíst si cokoli od Langra, Topolánka, Paroubka anebo Ratha??? Dobrá cesta do blázince, není liž pravda?

Po pádu režimu česká společnost morálně velmi degradovala. A protože takříkajíc ryba smrdí od hlavy, podívelte se VŠICHNI degradovaní, co jste od tý doby měli (A MÁTE!!!) v prezidentském křesle za PÁNY. To vám dost napoví, takže se uklidníme a NOSTE RESPIRÁTORY, min. FFP 3!

led

Treba si v prvom rade uvedomiť rozdiel medzi respirátorom
1 – Respirátor je aktívna ochrana jednotlivca, nositeľa respirátoru. Treba si ale uvedomiť, ak respirátor používa človek už nakazený, veľakrát to nepoznať (veľa príznakov sa rovná príznakom iných chorôb), tento cez „výfukový ventil“ je nositeľom a šíriteľom nákazy.
Rovnaké je to aj pri použití „klasickej“ vojenskej protiplynovej mas­ky.

2 – Rúška síce plne nechráni svojho nositeľa, ale zamedzuje šíreniu nákazy medzi ľuďmi.

zjentek

Ok, ale… je třeba si taky uvědomit, že při použití ""klasickej" vojenskej protiplynovej masky" MÁ MASKU KAŽDÝ, protože bez ní je v případě útoku či úniku PŘÍMO OHROŽEN NA ŽIVOTĚ a žádný plyn už zpětně dále nevydechuje, čili PŘEDEVŠÍM- koho má trápit, že vyfukujeme třeba bacila, když VŠICHNI MAJÍ BÝT chráněni respirátorem FFP 3? Nebo NEMÁTE BÝT chráněni? Cítíte se při kovídkovi být NEOHROŽENI NA ŽIVOTĚ? No tak budiž – nenoste si ho… já ho MÁM a vám ať je země lehká, to je tak vše, co vám do vaši budoucnosti dokážu popřát. A jsme zase u té SKUTEČNÉ ZODPOVĚDNOSTI a je to furt dokola, už se o tom nemíním bavit, bo je to často jak u hlupých na dvorku.

zjentek

Ale abych nebyl ve vašich očích taková sketa, led, nutno také podotknout, že na výfukovém ventilu mám přichycen kus textilie. Čímž ty magory okolo s ledabyle zavěšenou rouškou stejně nechráním, ale budiž. Ať je jejich osud přesně takový, jaký má být! Já jim v tomto ohledu DRŽÍM PALCE.

led

zjentek, ďakujem vám za tých ohrozených a vašu peňaženku. Ja som chvalasúdruho­vibohovi ďaleko od „červeného výkričníku v centrách covidu“ (zatiaľ, človek nikdy nevie)

Pepa25

Klaus st. není opozice, ale zoufalec (jeho rouška na oslavě sv. Václava ostentativně na bradě byla vrcholně trapná). Navíc teď není čas na politické půtky, teď je potřeba, aby každý osobně udělal maximám pro zabránění šířerní epedemie, přesně jak se píše tady: https://www.fa­cebook.com/pe­trludwig/posts/101577708­10333087

Kepler

Alesh: no jo, opozici se hodí všechno. Měl už tento bývalý politik někdy nějaký konstruktivní návrh? Neměl. Proto je tak trapný. No ale na druhé straně zákaz prodeje alkoholu? To jako i ve kšeftech? To chtějí zavést prohibici? Všichni víme jak to v USA dopadlo…

Alesh

Příspěvek smazán administrátorem.