Avatar uživatele
panenka

Comodo Firewal

Dobrý večer vrátila jsem se od známé a má na notebooku nainstalované Comodo firewal protože má na počítači úsporný režím vždy se jí ypne a pak si ho zase zapne při otevírání okna se jí vždy objeví Comodo firewal můžete mi napsat co to je?a na co to je ?a není to zbytečné tam mít ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, rynek878, flodur před 4242 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
lukas

Comodo Firewall je program typu firewall. Velmi zjednodušeně řečeno - FIREWALL je program nebo zařízení které dává pozor na vaše připojení k síti. Je to tedy zabezpečení.
Zda je či není zbytečný je otázka na kterou není jednoduché dopovědět.

V případě že na vás někdo zaútočí, nebo se objeví nějaká slabina v systému který používáte (např. Windows) může vás firewall ochránit. Otázka je jak často a jestli vůbec na vás nějaký pirát nebo program zaútočí. Většinou si za viry nebo takové útoky může uživatel sám - otevírá nebezpečné přílohy, navštěvuje podivné stránky, ale i zkušený uživatel se může stát obětí útoku, je to však poměrně ojedinělé.
Takže smysl určitě má ochránit pomůže, ovšem má to i své zápory - obecně zpomaluje systém(i když v dnešních počítačích už to nebude takový problém), a může být poměrně otravný se svými dotazy (pokud se na nic neptá a vše dělá automaticky, tak to nebude zcela jistě nebude 100% účinný).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
SinceX

Podle mě to bude druh ochrany PC, před viry.

Comodo - název
Firewall - druh "antivirusu". Do PC nepouští hrozby z internetu jako hackery, slabší viry, celkově chrání PC-čko.:)

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet