panenka

Comodo Firewal

Dobrý večer vrátila jsem se od známé a má na notebooku nainstalované Comodo firewal protože má na počítači úsporný režím vždy se jí ypne a pak si ho zase zapne při otevírání okna se jí vždy objeví Comodo firewal můžete mi napsat co to je?a na co to je ?a není to zbytečné tam mít ?

Nejlepší odpověď
lukas

Comodo Firewall je program typu firewall. Velmi zjednodušeně řečeno – FIREWALL je program nebo zařízení které dává pozor na vaše připojení k síti. Je to tedy zabezpečení.
Zda je či není zbytečný je otázka na kterou není jednoduché dopovědět.

V případě že na vás někdo zaútočí, nebo se objeví nějaká slabina v systému který používáte (např. Windows) může vás firewall ochránit. Otázka je jak často a jestli vůbec na vás nějaký pirát nebo program zaútočí. Většinou si za viry nebo takové útoky může uživatel sám – otevírá nebezpečné přílohy, navštěvuje podivné stránky, ale i zkušený uživatel se může stát obětí útoku, je to však poměrně ojedinělé.
Takže smysl určitě má ochránit pomůže, ovšem má to i své zápory – obecně zpomaluje systém(i když v dnešních počítačích už to nebude takový problém), a může být poměrně otravný se svými dotazy (pokud se na nic neptá a vše dělá automaticky, tak to nebude zcela jistě nebude 100% účinný).

Další odpovědi
SinceX

Podle mě to bude druh ochrany PC, před viry.

Comodo – název
Firewall – druh „antivirusu“. Do PC nepouští hrozby z internetu jako hackery, slabší viry, celkově chrání PC-čko.:)