Avatar uživatele
Phamis

Co zvolit po Obchodní akademii, když bych se chtěla věnovat zdravotnímu zaměření?

Ahoj :) jsem studentka Obchodní akademie a chtěla bych po dokončení maturity pokračovat na vysoké škole zdravotní. Vím, že to jde a že to bude těžší, protože nemám základy ani praxi. Ale nevím, jestli si udělat nějakou nástavbu a nebo jít rovnou na vysokou školu. A jaký obor bude lepší z obchodní akademie? Přímo nějaká specializace nebo všeobecná sestra…zatím. Děkuji všem za odpověď, moc mi pomůžete :)

Zajímavá 0 před 1221 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Pepa25

Asi by byla vhodnější nástavba. Zdravotnictví je ale velmi široký obor, záleží, co bys chtěla dělat. Osobně mi přepadá velmi perspektivní obor rehabilitací: sedavý způsob života vede k tomu, že má kdekdo problémy se zády atd. Jsem možná pod vlivem kamarádky, která vystudovala gymnázium, ale pak si dělal asi nějakou nástavbu (přesně nevím) a nyní pracuje jako rehabilitační sestra a je velmi spokojená. Nebo další velmi perspektivní obor je dentální hygiena.

Ještě doplňuju, že kromě nástav se dají tyto i další obory studovat i jako bakalářké studium, např. na 3. LF UK – viz odkaz:

Zdroj: https://www.lf3­.cuni.cz/3LF-192.html

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce