Phamis

Co zvolit po Obchodní akademii, když bych se chtěla věnovat zdravotnímu zaměření?

Ahoj :) jsem studentka Obchodní akademie a chtěla bych po dokončení maturity pokračovat na vysoké škole zdravotní. Vím, že to jde a že to bude těžší, protože nemám základy ani praxi. Ale nevím, jestli si udělat nějakou nástavbu a nebo jít rovnou na vysokou školu. A jaký obor bude lepší z obchodní akademie? Přímo nějaká specializace nebo všeobecná sestra…zatím. Děkuji všem za odpověď, moc mi pomůžete :)

Odpovědi
Pepa25

Asi by byla vhodnější nástavba. Zdravotnictví je ale velmi široký obor, záleží, co bys chtěla dělat. Osobně mi přepadá velmi perspektivní obor rehabilitací: sedavý způsob života vede k tomu, že má kdekdo problémy se zády atd. Jsem možná pod vlivem kamarádky, která vystudovala gymnázium, ale pak si dělal asi nějakou nástavbu (přesně nevím) a nyní pracuje jako rehabilitační sestra a je velmi spokojená. Nebo další velmi perspektivní obor je dentální hygiena.

Ještě doplňuju, že kromě nástav se dají tyto i další obory studovat i jako bakalářké studium, např. na 3. LF UK – viz odkaz:

Zdroj: https://www.lf3­.cuni.cz/3LF-192.html

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.