Deli

Co žvatlalo Vaše batole? Na které jeho slovo vzpomínáte, vžilo se v rodině?

U naší dvacetiměsíční Gitulky právě vede slovo
KAGA (ségra) a TIKAKA (cukřenka).
Ale třeba „kombajn“ nám včera vyslovila zcela dokonale.
Doplňuji:
Pro dědapetr: u nás je dudlík „BAJBAJ“ – to je podobné tomu dudlíku Vaší vnučky, že? 🙂

Pro -iv-: Můj synovec (narodil se, když mojí starší dcerce byly 4 roky) naší Verunce říkal UNKA – měl ji moc rád, ale „Verunka“ dlouho neuměl vyslovit.

Pro všechny, co se dočetli až sem:
Nedávno jsme zažili úsměvnou scénku: Přijela jsem s Gitulkou k sestře a Gitulka žádající si dudlík povídá: Bajbaj! Sestřin skoro šestiletý chlapeček, který chodí pilně na angličtinu, zkameněl a pak povídá: „Teto, ona už mluví anglicky! Zrovna se rozloučila!“

Nejlepší odpověď
dědapetr

Vnučka říkala dudlíku kajkaj a až byla starší tak bublifuku říkala bušišuk a když se pokadila tak blek.

Další odpovědi
anonym

Starsi syn snad do 10 let rikal misto kombajn – kojbajn a skadlim ho jeste dnes , kdyz spolu nekde jsme , nebo jedeme a vidime ho a ja reknu : Kojbajn ! 🙂
Mladsi rikal dlouho starsimu brachovi , ktery je David – Eja a do dneska nevime proc. 🙂

  • iv-

anonym

Dcera v tomto věku pořád žvatlala „muka“ a my dlouho nevěděli co to je až jednou ukázala na mucholapku,z čehož jsme usoudili,že to je moucha.

žolik

Tak to si pamatují dobře,nedá se to zapomenout,děda řekl,jedoš.

Zdroj: žolík

anonym

Těch je.kůňa-šaltrpáka,očů-oči,kinkn-klíče,kombizéna-kombinéza.Kůňa se u nás ujala.

salsa verde

U nás jednu dobu frčelo TACHTA PITITI, nikdo jsme nevěděli co to je. Sem tam to ještě kluci říkají a pak se tomu hrozně smějí.

pokazdejinak

žádné takové zkomolené slovo mě teď nenapadá – u nás je legendární úplně normální a správně vyslovené HOTOVO :)

abych vysvětlila – synovi byly asi 2 a půl roku když se ženil švagr a ve ztichlé obřadní síni už zaznělo dvakrát ano i polibte nevěstu a potom Matýskovo velmi hlasité a přesné A JE HOTOVO – já mu totiž zrovna potichu povídala, že teta a strejda už jsou manželé :)