VeRe1983

Co způsobuje vodorovné pruhy na monitoru?

Ahoj, od včerejška se mi zobrazují na monitoru vodorovné pruhy, vizte prosím přílohu. Když zapnu PC tak se mi normálně ukáže splashscreen desky, symbol Windows 10 s kolečkem značícím načítání, ale když má systém pokročit k přihlašovací obrazovce, ukazuje se mi toto. PC se zasekne, přičemž disk zběsile swapuje. Mám sdílenou grafiku a kamarád mě nasměroval na možnou vadu RAM, Osazeny mám dva moduly 1 a 2 GB. Pomohlo vyjmutí jednoho z modulů. Dnes jsem zkoušel moduly prohodit, problém přetrvává a co je divné, i zasazení modulu, který běžně funguje do druhého slotu vykazuje stejnou chybu. Je možná chyba ve slotu pro RAM nikoliv modulu samotném? Bohužel modul jsem nemohl vyzkoušet v jiném PC. Poradíte prosím?

Odpovědi
Hlada

Jestli pomohlo vyjmutí jednoho modulu, tak je možné v druhém slotu otestovat postupně oba moduly pomocí Memtestu. Teprve pak otestovanými moduly vyzkoušet oba sloty.