Co způsobuje tiky očí u dětí?

Má 5letá dcera začala oběma očima naráz tikat, prosím, co to může být?

Odpovědi
Lencis

Spouštěče jsou různé. Jedním z nich může být třeba nástup do mateřské školy či delší pobyt v nemocnici. Někdy svou roli sehrává dědičnost a v mnoha případech se příčina objevit nepodaří.

Není důvod se však příliš znepokojovat, tiky nejčastěji mizí do jednoho roku po jejich výskytu.

Zdroj: http://www.det­skestranky.cz/cla­nek/273-nase_dite_ma_ti­ky.htm

Petrysovna

Je to psychogenního původu.Jako třeba i koktání.Mám zkušenost z vlastní rodiny.Je to reakce někt.dětí na zátěž,stres.Jděte po tom ,co malou trápí,neubližuje jí někdo ve školce,nová učitelka,změna v rodině…Nena­dávejte jí zato, neupozorňujte na to.Uprava je individuální.Ne­váhejte se poradit s odborníkem,lé­kařem.Drží pěs­ti.

balu

nas syn to ma taky,zacalo to pred rokem z leknuti je mu 7 let jsou prasky na tiky, ne na epilepsii