Rozamunda

co způsobuje takovou jakože těžkost z některých potravin třeba mlíka ?

Nejlepší odpověď
quentos

u kravského mléka je důvod nasnadě – jde z chemického hlediska o velmi složitou látku uzpůsobenou čtyřžaludečnímu zažívacímu traktu krávy. Pro člověka, který disponuje jen jednodílným žaludkem, je tudíž prakticky nestravitelné, smrskne se v něm v beztvarou hmotu a bodejť by pak člověku nebylo těžko.

Další odpovědi
www

Trávení bílkovin (mléko, houby..) může našemu organismu způsobovat zvláště u některých jedinců problémy, poněvadž to neumí díky chybějící mikrofauně ve trávicím traktu rychle strávit a proto potřebuje delší čas.

zjentek

pokud nejsme zle nemocní, tak taková ta těžkost signalizuje 2věci:

  1. tělo už nemá mnoho energie a čím dál tím více je jí potřeba na trávení
  2. spolykáme už těch potravin mnohem více, než potřebujeme

arygnoc

prítomnosť (infekcia, napr. týfus, rôzne horúčky, hnačky, …) alebo aj absencia (napr po ožarovaní, ale aj antibiotickej liečbe) baktérií v tráviacom trakte.

U mlieka ide napr. o nedostatok laktobacilov (laktobaktérií), ktoré pomáhajú rozkladu mliečnych bielkovín.

Samozrejme sa môže jednať i o vrodenú dispozíciu na nejakú zložku potravy (napr. celiakia) alebo získanú dispozíciu (alergia) – tam sa už ale jedná o záležitosť enzýmov, ktoré produkujú žľazy tráviaceho traktu (a s ním súvisiace, a to i nepriamo).